banner2

Müge Anlı'daki Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme

Konya'da yaklaşık 3,5 yıl önce evlerinde öldürülen Metin ile Necla Büyükşen çifti cinayeti Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Cinayete ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 zanlıdan biri tutuklandı. Cinayetle ilgili Müge Anlı günlerce süren yayınlar yapmıştı.

Hayat 23.04.2022, 00:58
Abone ol
Müge Anlı'daki Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme

Konya'nın Karatay ilçesinde Metin ve Necla Büyükşen çiftinin yaklaşık 3,5 yıl önce maskeli bir kişi tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 7 zanlıdan biri tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında jandarma ekiplerince, 19 Nisan'da Çumra ve Beyşehir ilçelerinde farklı adreslere eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ŞÜPHELİLERDEN BİRİ TUTUKLANDI

Zanlılardan biri tutuklanarak cezaevine gönderildi, diğerleri serbest bırakıldı.

Zanlıyı, olaya şahit olan Büyükşen çiftinin kızı B.B'nin, "anne ve babasını öldüren kişi" olarak teşhis ettiği iddia edildi.

AV TÜFEĞİYLE ÖLDÜRÜLMÜŞLERDİ

Merkez Karatay ilçesi İsmil Mahallesi'nde 3 Eylül 2018'de evlerinde maskeli bir kişi tarafından av tüfeğiyle vurulan Metin (55) ve Necla (54) Büyükşen hayatını kaybetmiş, pencereden atlayıp kaçan kızları yaralanmıştı.
Olayla ilgili Esra T, Abdullah B, Mustafa O, Zekeriya O, Afganistan uyruklu A.U. tutuklanmış, bir süre sonra A.U. ile Zekeriya O. adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Tutuklu sanıklardan Mustafa O. ise cezaevinde rahatsızlanmış, kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!