banner2

Aquamarine taşı nedir, özelliği ve faydaları nelerdir? Aquamarine taşı hangi burç, ne işe yarar?

Aquamarine taşı arama motorlarında sıkça aratılmaya başlandı. Bu popüler taşın sırrı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Doğal taşlara ilgisi olan kişilerin yakından takip ettiği bu taşın faydaları araştırılıyor. İnsana enerji veren but taşın gizemi merak konusu oldu. Peki, Aquamarine taşı nedir, özelliği ve faydaları nelerdir? Aquamarine taşı hangi burç, ne işe yarar?

Hayat 21.03.2023, 11:12 18.04.2023, 12:37
Abone ol
Aquamarine taşı nedir, özelliği ve faydaları nelerdir? Aquamarine taşı hangi burç, ne işe yarar?

İnsanlara enerji veren aynı zaman karakter enerjinin belirleyen Aquamarine taşı gizemi merak ediliyor. Popüler olan bu taşın insan üzerinde ne gibi etkileri olduğu araştırılıyor. Peki, Aquamarine taşı nedir, özelliği ve faydaları nelerdir? Aquamarine taşı hangi burç, ne işe yarar?

AKUAMARİN TAŞI NEDİR?

Başta Rusya olmak üzere ABD ve Brezilya'da da çıkarılan Akuamarin taşı açık mavi ya da mavimsi yeşilimsi bir renge sahiptir ve kristalli bir yapıdadır. Mart ayında doğanların uğurlu taşı olduğuna inanılan Akuamarin taşı denizciler için de uğurlu kabul edilen taşlardan biridir. Çünkü Akuamarin Taşı Anlamı itibarıyla zaten Latince Aqua marina kelimesinin taşıdığı deniz duyu anlamına denk gelmektedir. Akuamarin taşı kendisi gibi beril grubu üyesi olan Zümrüt taşıyla büyük benzerlik gösterir

AKUAMARİN TAŞI ÖZELLİKLERİ NELER?

Akuamarin Taşı Özellikleri bakımından doğal taşlar arasında en popüler olan taşlardan biridir.

Akuamarin en popüler değerli taşlardan biri olduğu için piyasada sahtelerine çok sık rastlanır.

Akuamarin seçerken dikkat etmeniz gereken konu içinin temizliği ve şeffaflığı olmalıdır. Aynı zamanda Akuamarin taşının değerini arttıran başlıca şeylerden biri de renginin koyuluk derecesidir.

Akuamarin Taşının renk skalası deniz renginden açık gök mavisine kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir. Bazı durumlarda yarı saydam bazı durumlarda ise tam saydam olabilir.

Aquamarin Taşıyla ilgili bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri de bu taşa rengini veren şeyin taşın içinde bulunan eser miktardaki demir olduğudur. Akuamarin taşının sertlik derecesi 7.5 civarıdır bu yüzden Akuamarin taşını akan su altında ya da toprağa gömerek temizleyebilirsiniz.

AKUAMARİN TAŞI FAYDALARI

Akuamarin Taşının solunum yolları hastalıklarından astım, boğaz ağrıları ve bronşit gibi hastalıklara iyi geldiğine inanılır.

Akuamarin Taşının sindirim problemlerinin giderilmesine yardımcı olduğu da yaygın bir inanıştır.

Akuamarin taşı diş sağlığı ve çene kemiklerinin kuvvetlenmesi de için de önemlidir.

Akuamarin taşının özgüvensizlik yaşayan insanların cesaretlerini toplamalarına ve daha dengeli davranmalarına yardım ettiğine inanılır.

Gerginliği azalttığına ve strese iyi geldiğine inanılan Akuamarin taşının sezgileri kuvvetlendirdiği düşünülür.

Hafızayı güçlendirdiğine, inanılan akuamarin taşı genelde bileklik olarak kullanılır ve akuamarin taşı bileklik olarak vücutta taşındığında çeşitli etkileri olacağına inanılır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!