Yandex Metrica

Sitede Ara

Zekeriya Yapıcıoğlu: CHP değişmez, değişemez!

Zekeriya Yapıcıoğlu: CHP değişmez, değişemez!

Ülke TV Ankara Temsilcisi Mustafa Pala'nın sorularını cevaplayan HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "CHP değişti mi? CHP değişmez. Değişirse CHP olmaktan çıkar." ifadelerini kullandı.

Gündem

06.04.2024, 00:03

Ülke TV Ankara Temsilcisi Mustafa Pala'nın konuğu olan HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, gerek sosyal medyada gerekse de basında partisi ve kendisiyle ilgili olarak ortaya atılan iddilara cevap verdi.

Kendisinden özür dileyen gazeteci Şaban Sevinç'e de cevap veren. Yapıcıoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Bugün (15 Haziran) vergi daireleri açık mı, kapalı mı 2024? Bugün (15 Haziran) vergi daireleri açık mı, kapalı mı 2024? Haberi Görüntüle

ÖZRÜNÜZÜ KABUL ETMİYORUM

"O programda şeriatla ilgili hiçbir soru yoktu.

(Şaban Sevinç'in sözleri) Özrünüzü kabul etmiyorum. Çıktınız her kanalda HÜDA-PAR'la ilgili tezviratta bulundunuz.

Biz kardeşlik istiyoruz. Yarın Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü. 108 yıl önce dedelerimizin babaları orada yan yana birlikte savaştılar. Bin sene önce de dedelerimiz birlikte Malazgirt'te beraber savaştı. Bu memleketin her toprağında, memleketin çok farklı unsuru olan insanlar birlikte yaşıyorlar.

Eğer biz Kılıçdaroğlu'nu destekleseydik şu an bizi eleştirenler alkışlardı. Karşılaştığımızda birbirimizden farkımız yok deyip, kameraların karşısına geçince benzer şeyler söyleyin ya da sükut edin. Siyaset bu değildir. İnsanın bir yüzü, duruşu olur.

HÜDA-PAR; doğru kimden gelirse gelsin onu destekler, yanlış kimden gelirse gelsin karşı çıkar."

Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini almayanlara karneler başka gün verilir mi? Karnesini alamayan başka bir gün alabilir mi? 14 Haziran'da karnesini... Haberi Görüntüle

İstanbul Üsküdar kurban satış ve kesim yerleri nereler 2024? İstanbul Üsküdar kurban satış ve kesim yerleri nereler 2024? Haberi Görüntüle

NEDEN ERDOĞAN?

Yapıcıoğlu, neden Erdoğan'ı desteklediklerine ilişkin soruya ise şöyle cevap verdi:

"İki büyük blok var. Bu iki adayın mukayesesini yaptığımızda Erdoğan'ı tercih ediyoruz.

Etrafımız bir ateş çemberi. Böyle bir ortamda dirayetli bir duruş ortaya koyacak yönetici lazım Türkiye'ye. Başkanlık sistemi geldi, 2018'de ilk seçimi yapıldı. Millet İttifakı yeniden parlamenter sisteme döneceklerini söylüyor. Nasıl olacak? Anayasa taslaklarını açıkladılar. Cumhurbaşkanını yine halkın seçeceğini söylüyorlar.

Cumhurbaşkanı olmak için yüzde 50, diğer tarafta yüzde 25 alan Başbakan var. İttifak sisteminden dolayı 10 tane parti belki Meclis'e girecek. En çok oy alan partinin başkanı başbakan olacak. Yüzde 30 oy alan yetkili olacak, yüzde 50 alan yetkisiz olacak.

Diyelim ki Millet İttifakı'nın adayı kazandı ve parlamenter sisteme geçiş yaptılar. Parlamenter sistemde seçimden birinci çıkan parti hükümeti kurma görevi alır. Faraza Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçildi. Şu an bütün anketlerde AK Parti birinci sırada görünüyor. O sistemde Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin Genel Başkanı'nı çağırıp hükümeti kurma görevini verecek mi? Bütün kavga Cumhurbaşkanlığı ve yardımcılığı için miydi? Millet onu demeyecek mi? Yağmur gibi kriz yağabilir.

CHP'nin kurumsal kimliği ve duruşu var; Kemal Bey'in söylediği şeyleri yapmasına izin verecek mi? Hiç sanmıyorum. Bu memleketi CHP'ye teslim etmek, Türkiye'nin kayıp yüzyılına bir kayıp yüzyıl daha eklemek demektir. Kemal Bey değişmiş olabilir. CHP değişti mi? CHP değişmez. Değişirse CHP olmaktan çıkar.

HÜDA-PAR, 2023 seçimlerinin kilit anahtarı olacak. Cumhurbaşkanını HÜDA-PAR'ın seçimi belirleyecek." 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading