Yandex Metrica

Sitede Ara

Zehir tacirlerine darbe! NARKOÇELİK-14 ile 321 kişi yakalandı

Zehir Tacirlerinin Oluşturduğu Yerel Suç Örgütlerine, Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik 42 İlde düzenlenen “NARKOÇELİK-14” Operasyonlarında; 322 Kg Uyuşturucu Madde ve 135 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirildi. 321 Zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

Gündem

27.04.2024, 14:42

Emniyetin zehir tacirlerinin oluşturduğu yerel suç örgütlerine, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

42 İlde düzenlenen “NARKOÇELİK-14” operasyonlarında; 322 kg uyuşturucu madde ve 135 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 321 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada operasyona ilişkin detaylı bilgi verirken emniyet güçlerine teşekkür etti.

Türkiye onu çöp evde tanımıştı! Minik Cem Muhammet'in davasında yeni gelişme! Türkiye onu çöp evde tanımıştı! Minik Cem Muhammet'in davasında yeni... Haberi Görüntüle

''HER AN ENSELERİNDEYİZ''

Bakan Yerlikaya, ''Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polisimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle'' dedi.

Türkiye'nin en kalabalık ilçesi hangisi? TÜİK açıkladı Türkiye'nin en kalabalık ilçesi hangisi? TÜİK açıkladı Haberi Görüntüle

39 BİN 661 OPERASYON DÜZENLENDİ

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son 10 ay içerisinde uyuşturucu madde imalatçılarına, bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik toplam 39 bin 661 operasyon düzenlendiğini belirtti.

Operasyonlarda 121 ton uyuşturucu madde, 42 milyon uyuşturucu hap ve 157 milyon kök kenevir ele geçirildiğini aktaran Yerlikaya, 310 bin 639 şüphelinin yakalandığını, bunlardan 28 bin 44'ünün tutuklandığını, 12 bin 554'ü hakkında ise adli kontrol kararı verildiğini kaydetti.

Baldızını ve yeğenini işe alan CHP'li başkandan pişkin savunma: Bu gençler hiç mi çalışmayacak Baldızını ve yeğenini işe alan CHP'li başkandan pişkin savunma: Bu... Haberi Görüntüle

42 İLDE NARKOÇELİK OPERASYONU

Bakan Yerlikaya, 682 ekip, 2 bin 46 personel, 3 helikopter ile 44 narkotik köpeğinin katıldığı operasyonların, İstanbul, Konya, Şanlıurfa, Manisa, Samsun, Elazığ, Gaziantep, Sakarya, Denizli, Adana, Osmaniye, Sivas, Ankara, Van, Bitlis, Erzurum, İzmir, Mersin, Bingöl, Kırklareli, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Isparta, Malatya, Çorum, Diyarbakır, Balıkesir, Adıyaman, Kırşehir, Ordu, Antalya, Aydın, Muş, Trabzon, Muğla, Kırıkkale, Kütahya, Kayseri, Bursa, Afyonkarahisar, Iğdır ve Kocaeli olmak üzere 42 ilde "Narkoçelik-14" çalışmasının düzenlendiğini kaydetti.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading