banner2

Zafer Partisi'nden toplu istifa sürüyor! Erdoğan'ı destekleme kararı aldılar!

Şanlıurfa’da Zafer Partisi il teşkilatı ile bazı ilçe teşkilatlarından istifa eden partililer İkinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı aldı.

Gündem 27.05.2023, 01:42 27.05.2023, 01:52
Abone ol
Zafer Partisi'nden toplu istifa sürüyor! Erdoğan'ı destekleme kararı aldılar!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ çeşitli vaatler sonrası HDP destekli Altılı Masa adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı kendi partisinde rahatsızlığa neden oldu.

Partinin Şanlıurfa İl Başkanlığı ile Haliliye ve Karaköprü İlçe Başkanlıklarında toplu istifalar yaşandı. Partiden istifa eden partililer, 28 Mart'taki seçimlerde Cumhur İttifakı'nın Başkan adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldıklarını duyurdu. 

ERDOĞAN'I DESTEKLEME KARARI

Toplu istifalarla ilgili açıklama yapan Zafer Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Nahya, "Maalesef büyük umutlarla kurmuş olduğumuz Zafer Partisi'nden ayrılıyoruz. Zafer Partisi kurulduktan sonra maalesef arzulanan kurumsal kimliğe kavuşamamıştır. Kurumsal olamama nedeniyle il ve diğer ilçe yönetimlerine, diğer illerde de bu yaşanmıştır, gereken ehemmiyet ve destek gösterilmemiştir. Bu nedenle artık partide yürütme durumu kalmadığından dolayı ayrılma kararı vermiş bulunmaktayız. Ben Şanlıurfa il başkanı olarak, diğer ilçelerimizden Haliliye ilçe başkanı ve yönetim kurulu, ayrıca yine Karaköprü ilçe başkanı ve yönetim kurulu olarak partinden ayrılma kararı verdik. Bu nedenle ayrılıyoruz. Biliyorsunuz ülkemizin şu anda sıkıntılı bir durumu söz konusu. Biz Şanlıurfa’da milletvekili seçimlerine katılamadık çünkü genel merkezin bazı bürokratik umursamazlıkları yüzünden katılamadık ama Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sinan Ogan’a partililerimiz ile halkımız 16 bin oy vererek desteğini göstermiştir. Ancak bugün bakıyoruz, yeni bir kararla bu defa bir başka ittifaka destek verilmesi istenmektedir. Yani partide günübirlik kararlarla yürümenin bir anlamı olmadığını, ülkenin de milli menfaatleri ve milli bütünlüğünü düşünerek biz mevcut Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı almış bulunmaktayız. Bu nedenle de partimizden ayrılıyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!