Yandex Metrica

Yüzlerce vatandaş enkaz altında hayatını kaybetmişti! 11 binadan alınan örnekler dayanıklılık testinden kaldı

Yüzlerce vatandaş enkaz altında hayatını kaybetmişti! 11 binadan alınan örnekler dayanıklılık testinden kaldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde yıkılan 11 binadan alınan örnekler incelendi. Alınan örnekler sonucu 11 binanın depreme dayanıklılık testini geçemediği öğrenildi.

Gündem

23.01.2024, 22:19

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkım getiren iki büyük depremde, Adana’da Mete, Sami Bey, Ekim, Alpargün, Belük, Sinem, Tutar Yapı, Zeray, İhsan Bayram, Özgür ve Kubilay apartmanları yıkıldı.

Ekmeğe zam mı geldi? İstanbul'da 200 gram ekmek ne kadar oldu? Ekmeğe zam mı geldi? İstanbul'da 200 gram ekmek ne kadar... Haberi Görüntüle

11 BİNA YAPILAN DAYANIKLILIK TESTLERİNİ GEÇEMEDİ 

Çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği binalarda yapılan dayanıklılık testlerini sonuçları geldi. 

Yapılan yapı ve zemin denetimi testleri sonucu 11 binadan alınan örnekler deprem dayanıklılık testini geçemedi.

19 Mayıs Bugün İzmir'de otobüsler bedava mı? ESHOT otobüs, metro, İZBAN (toplu taşıma) ücretsiz mi? 19 Mayıs Bugün İzmir'de otobüsler bedava mı? ESHOT otobüs, metro,... Haberi Görüntüle

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR 

Yıkılan binaların enkazından bilirkişiler eşliğinde sondaj yöntemiyle örnekler de alınmaya başladı. 11 binanın zemininden alınan örneklerin ardından zemin etüt testi yapılacak. İşlemlerin ardından Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yasal sorumluların tespitine yönelik çalışma yürütülecek. Çalışmalarda elde edilen bilgi ve bulgular, rapor hazırlanması için bilirkişiye gönderilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading