banner2

'Yurtta Sulh' kodu Kılıçdaroğlu'ndan mı? 15 Temmuz öncesi FETÖ'ye isim önermiş

İçişleri Bakanı Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında şok edici bir iddiada bulundu: "Bir muayenehanede (FETÖ'den) 15 Temmuz talimatları aldı ve darbe girişimine isim önerisinde bulundu."

Gündem 19.04.2022, 19:35 19.04.2022, 19:58
Abone ol
'Yurtta Sulh' kodu Kılıçdaroğlu'ndan mı? 15 Temmuz öncesi FETÖ'ye isim önermiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Ses Ver Kılıçdaroğlu' başlığı altındaki bildirilerinin ikincisini yayınladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Dünkü paylaşımında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi öncesi Pensilvanya'da FETÖ elebaşından talimat aldığını, 28 Şubat 2022'de açıklanan mutabakat metninin ise bir AB ülkesinin büyükelçisine onay için gönderildiğini ifade eden Soylu, ayrıca polise hakaret eden HDP'li Musa Piroğlu'na ve ABD'nin CENTCOM Komutanı Erik Kurilla ile PKK/YPG elebaşı Ferhat Abdi Şahin görüşmesine bir tepkisinin olup olmadığını sormuştu. 

Soylu bugünkü paylaşımında ise Hrant Dink cinayetini gündeme getirerek, sözkonusu suikastten FETÖ'yü kurtarma görevinin Kılıçdaroğlu'na verildiğini kaydetti. "Açıkça soruyoruz, Hrant Dink cinayetinden FETÖ'yü kurtarma görevini Kılıçdaroğlu'na kim vermiştir?" ifadesini kullanan Süleyman Soylu, şu açıklamayı yaptı:

HRANT DİNK CİNAYETİNDE FETÖ'YÜ AKLAMAYA ÇALIŞIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Nisan 2022 tarihinde Hrant Dink Vakfı ziyareti sırasında Hrant Dink cinayeti ile ilgili mahkeme kararlarını yok sayan ve FETÖ'yü bu davadan aklamaya yönelik açıklamalarda bulunmuştur. 

Kemal Kılıçdaroğlu, 'tetikçinin hapiste ama katillerin aydınlığa çıkarılmadığını, karanlık odakların açığa çıkarılması gerektiğini' ifade etmiş. Öyle anlaşılıyor ki Kılıçdaroğlu, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen kararı okumamış. Mahkeme tarafından olayın faili net şekilde belirlenmiş, cinayete göz yuman ve amaçları için tedbir almaksızın bekleyenler, ayrıca cinayetin arkasındaki karanlık odaklar açık şekilde tespit edilmiştir. 

Davanın İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 14 Temmuz 2021 tarihinde açıklanan gerekçeli kararında:

"...cinayete giden süreçte kamu görevlilerinin gereken tedbirleri alıp müdahale etmek yerine cinayetin gerçekleşmesini bekledikleri, öncesinde ve sonrasında bilgi, kayıt ve belgelerin yok edilmesini sağladıkları, FETÖ'nün çıkarlarını gözeterek birlikte hareket ettikleri, cinayetin FETÖ/PDY'nin amaçları doğrultusunda işlendiğine kanaat getirildi, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, Ekrem Dumanlı, Adem Yavuz Arslan, Coşkun Çakar, İbrahim Koca, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Faruk Mercan, Metin Canbay, Ömer Fartın Kartın, Serkan Şahan, Yılmaz Angın, Yunus Yazar isimli şahıslar hakkında dosyalarının ayrılmasına karar verildiği..."

"Mahkemece yapılan yargılama sonucunda, sözkonusu cinayet eyleminin FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün talimlatları ve örgütün amaç ve ideallerine uygun olarak mahkememiz dosyasında hüküm kurulan sanıkların iştiraki ile işlendiğine kanaat getirilmiştir." hükümleri yer almış; cinayetin FETÖ/PDY'nin amaçları doğrultusunda işlendiği açıkça ifade edilmiştir. 

KATİL DE KATİLİ YÖNLENDİRENLER DE BELLİ

Emniyet İstihbarat Dairesi'nin eski başkanı Ramazan Akyürek, Hrant Dink cinayetinin organizatörlerinden biri.

Ayrıca; FETÖ/PDY mensubu Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer başta olmak üzere 26 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet dahil süreli hapis cezaları verilmiştir. 

Öte yandan; mahkeme tarafından örgüt talimatıyla FETÖ/PDY amaçları doğrultusunda Hrant Dink cinayeti işlenmesi sebebiyle Fetullah Gülen, Zekeriya Öz, Adem Yavuz Arslan, Ekrem Dumanlı, Faruk Mercan gibi isimler hakkında yakalama kararı çıkartılmış, dosyaları halen İstinaf Mahkemesi'nde bulunmaktadır. 

Kılıçdaroğlu'nun iddiasının aksine, Hrant Dink cinayetindeki katil de katili yönlendirenler de bilinmektedir. Mahkeme bu konuda karar vermiş, cezalar belirlenmiş ve kamuoyu ile paylaşılmıştır. 

15 TEMMUZ'A İSİM ÖNERİSİNDE BULUNDU

Açık mahkeme kararına rağmen CHP Genel Başkanı'nın bu yorumu; bir muayenehanede 15 Temmuz talimatlarını aldığı ve darbe girişimine isim önerisinde bulunduğu FETÖ'nün bu cinayetin tescilli sorumlusu olduğunu görmezden gelmek ve gerçeği karartmaktır. 

Türkiye'nin son 40 yıldır başına bela olan iki terör örgütünden birinin siyasetteki hamisinin HDP olduğunu biliyorduk. Anlaşılıyor ki CHP de Kılıçdaroğlu vasıtasıyla diğer terör örgütü FETÖ'nün hamiliğini üstlenmiş durumdadır. 

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda FETÖ'cü hainlerin yönetimindeki tankların arasından serbestçe geçerek Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitmişti. 

Mahkeme kararları ortadayken Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan bu açıklama, Hrant Dink cinayetinden FETÖ'yü kurtarma operasyonudur. Eğer kendileri bu cinayetin katillerini cezalandırmakta samimi iseler, mahkeme kararını ellerine alıp bu cinayetin failleri olan FETÖ elebaşını, Zekeriya Öz, Adem Yavuz Arslan, Ekrem Dumanlı ve Faruk Mercan gibi diğer isimleri, ilişki kurduğu büyükelçilerden talep etmelidirler. Bulundukları ülkelerin vereceği yanıt, mesnetsiz iddialarla Türkiye'yi eleştirdiği insan hakları konusundaki samimiyetini de ortaya koyacaktır. 

Hrant Dink cinayetinden mahkeme kararıyla sorumluluğu açık şekilde belirtilen FETÖ Terör Örgütü'nü ve elebaşılarını kurtarma operasyonunda Kılıçdaroğlu başarılı olamayacaktır.

İŞTE SÜLEYMAN SOYLU'NUN PAYLAŞIMLARI

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!