Yüksek Seçim Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde bazı belediyelerdeki seçimlerin iptal edilmesi durumunda o seçim çevresinde yeniden seçim yapılacağı, bunun da 2024 yılının haziran ayının ilk pazar günü olması gerektiği belirtildi.
![Karadeniz'de deprem! O ilimiz sallandı: Vatandaşlar sokağa kaçtı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/deprem1090483951.webp)
YENİLEME SEÇİMLERİ 2 HAZİRAN'DA
Karara göre 31 Mart'ta herhangi bir sebeple yapılamamış belediye, muhtar ve ihtiyar meclisi üyeliği seçimleri de 2 Haziran Pazar günü yapılacak. Kararda, yeniden yapılması gereken seçimlerin, bu seçimin tekrarı ve seçimin devamı niteliğinde olduğu, bu nedenle sadece oy verme işlemlerinin tekrarlanması gerektiği vurgulandı.