Yandex Metrica

YSK duyurdu: 2 Nisan'a kadar sürecek!

YSK duyurdu: 2 Nisan'a kadar sürecek!

Yüksek Seçim Kurulu, seçmen listelerini bugün askıya çıkardığını duyurdu. Seçmenler kayıtlarını "www.ysk.gov.tr" adresinden sorgulatabilir. Vatandaşlar, kendi evlerindeki ve yaşadıkları binadaki seçmen kayıtlarını bu adres üzerinden kontrol edebilir.

Gündem

02.05.2024, 15:14

14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde geçerli olacak seçmen listeleri askıya çıkarıldı.  Listelere itirazlar, bugünden başlamak üzere 2 Nisan'a kadar sürecek. Yurt Dışı Seçmen Kütüğü de bugün sabah saat 08.00'den itibaren "www.ysk.gov.tr" adresinden ilan edildi ve itiraz süresi başladı.

YSK'NIN İNTERNET ADRESİNDEN SORGULATILABİLİR 

YSK'nın açıkladığı seçim takvimi listesini vatandaşlar bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtları da bugünden itibaren "www.ysk.gov.tr" adresinden sorgulatarak bakabilir. Vatandaşlar bugün itibarıyla kendi evlerindeki ve yaşadıkları binadaki seçmen kayıtlarını internet üzerinden de sorgulatabilir. 

Türkiye'ye iade edilecekler mi? Bugün hesap zamanı: Eylem Tok ve oğlu hakim karşısına çıkıyor! Türkiye'ye iade edilecekler mi? Bugün hesap zamanı: Eylem Tok ve... Haberi Görüntüle

Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü'nce elektronik ortamda hazırlanan muhtarlık bölgesi askı listeleri ile Yurt Dışı Seçmen Kütüğü, Seçim Bilişim Sistemi (SEÇSİS) Siyasi Parti Portalı (SİPPORT) üzerinden siyasi partilerin erişime açıldı. Seçmen listeleri, talepleri halinde ve tutanak karşılığında siyasi partilerin genel merkez yetkililerine, siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere elden teslim edilecek.

O ilimizdeki 3 bölgeye girişler 7 gün boyunca yasaklandı! O ilimizdeki 3 bölgeye girişler 7 gün boyunca yasaklandı! Haberi Görüntüle

Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan ve seyyar sandıklarda oy kullanmak isteyen seçmenler için ilçe seçim kurulu başkanlığına veya muhtarlığa yapılacak başvuruların süresi de bugün başladı. Seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenlerin YSK'ya yapmaları gereken başvurunun süresi ise bugün oldu. ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün YSK'ya gelerek cumhurbaşkanı adaylığı için başvuru yapan isimler oldu. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading