SON DAKİKA
Yönetemeyen Ekrem suçlu AK Parti!

Yönetemeyen Ekrem suçlu AK Parti!

Metrobüs kazaları, yağmurda tavanından su akan otobüsler 2 yıldır İstanbul'un normali. Toplu ulaşımda yaşanan skandallar karşısında CHP yine AK Parti'yi karalama yoluna gitti. Yeni yatırımlar yapmak bir yana mevcut sistemi işletmekte bile başarısız olan CHP'ye cevap gecikmedi.

Gündem

23.01.2024, 17:38

Pandemi koşullarını hiçe sayan toplu taşıma planlaması, neredeyse her gün yaşanan metrobüs kazaları, araç yangınları ve İETT otobüslerinde şemsiye açtıran vahim manzaralar... Ekrem İmamoğlu'nun yönetimi devraldığı günden bu yana İstanbul'da toplu taşıma kalitesi düşmüiş durumda. İBB son iki yılda toplam 11 milyarlık 114 projeyi durdurdu, yüzde 35 küçüldü. CHP ise tüm bu yönetim başarısızlığını yok sayıp bir kez daha AK Parti'yi suçlama yoluna gitti. 

İmamoğlu'ndan vatandaşlara yeni çile! İstanbulluyu 45 günlük eziyet bekliyor: Binlerce... Haberi Görüntüle

İSTANBUL'U YÖNETEMEYEN CHP HÜKÜMETİ SUÇLUYOR

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ulaşım skandalları ve İstanbul'daki yönetim zafiyetini hükümete yıkmak için akılalmaz bir açıklama yaptı. Tekin, 2 yıldır gerekli bakım ve onarım çalışmaları yapılmadığı için son günlerde sık sık yanan ve kaza yapan Metrobüsler üzerinden hükümeti suçladı. Bunu yaparken de sosyal medya trollerinin rutin dilini kullandı. ''AK Parti döneminde gereken yatırım yapılmadı, İstanbul'un otobüs filosu eskidi.' diyen Tekin İBB'nin metrobüs hattı için 200 otobüs almak istediğini, bunun için dış kredinin bulunduğunu ancak Başkan Erdoğan'In 6 aydır imzayı beklettiğini söyledi. Gürsel Tekin 'bedeli halk ödüyor' ifadeleriyle de yönetimdeki acizliklerini popülizm kılıfıyla gizleme yoluna gitti. 

Mehdi skandalı Türkiye'nin gündemine oturdu! Esra Erol'a çıkan sahte hocadan... Haberi Görüntüle

''FAZİLET DURAĞI'NDAN ÖTEYE GEÇMEYEN İDDİALAR''

 Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan açıklamaya cevap gecikmedi. İl yönetimi İETT'de yaşanan skandalı madde madde anlattı; İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin pandemide sefer sayısını azalttığı, araç-bakım onarımlarını ihmal ettiği, toplu taşımada yatırım bütçesini kestiği hatırlatıldı. Tekin'in 'bedelini halk ödüyor' sözlerine atıf yapıldı.

Anadolu Otoyolu'nda feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı Haberi Görüntüle

AK PARTİ DÖNEMİNDE AVRUPA'NIN EN GENÇ OTOBÜS FİLOSU İETT'DEYDİ

 Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın açıklamasında, Gürsel Tekin'in geçmiş döneme yönelik suçlamalarına da değinildi. Açıklamada ''AK Parti döneminde toplu taşımaya yapılan yatırımlarla İETT, “Avrupa’nın En Modern Otobüs Filosu” oldu. Yeni alınan son model otobüsler sayesinde de 5,8 yaş ortalamasıyla İETT, “Avrupa’nın En Genç Otobüs Filosu” unvanını aldı.'' ifadeleri o dönemde yapılan bir haberle birlikte yer buldu. 

Mersin'de vahşice katledilmişti! Özgecan Aslan 9. yılında mezarı başında anıldı! Haberi Görüntüle

CHP 2 SENEDE İETT YATIRIMLARINI AZALTTI

AK Parti yönetimindeki İBB'nin 2013-2018 yılları arasındaki döneminde 2 bin 250 yeni otobüsün İBB’NİN öz kaynaklarıyla alındığı ifade edilen açıklamada, CHP’li İBB yönetiminin skandal yönetim zaafiyeti de açıkça ortaya koyuldu. Buna göre CHP döneminde İETT’ye yapılan yatırım azaldı. 2 yılda 1 tane dahi yeni otobüs alınmadı. Filonun yaş ortalaması yükseldi. Düzenli bakım-onarım yapılmaması nedeniyle arızalar, kazalar arttı. Bunlara bağlı olarak son 2 yılda, toplu taşımada can ve mal kaybı oranı yükseldi.

Bakan Bayraktar Erzincan'daki maden faciasında son durumu anlattı: 400 bin... Haberi Görüntüle

İMAMOĞLU 'ÖZ KAYNAKLAR FAZLASIYLA YETER' DEMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu seçim döneminde “Borçlanmak ihanettir, İBB’nin öz kaynakları kendine fazlasıyla yeter” sözleriyle bir yönetim vaadinde bulunmuştu. Ancak İBB Başkanı, göreve geldiği günden bu yana sürekli farklı ülkelerle kurduğu işbirlikleriyle, kredi anlaşmalarıyla gündemde. İBB'deki CHP'li yönetim, son 2 yılda 150 milyar TL’yi aşkın kaynak tüketimi yaptı. Bu kaynağın nereye gittiği meçhul. 

Son dakika... Erzincan'daki maden faciası soruşturmasında yeni gelişme Haberi Görüntüle

METROBÜS YANGINLARI, HER GÜN YAŞANAN KAZALAR VE ŞEMSİYE AÇTIRAN  İETT OTOBÜSLERİ!

Seçim sürecinde 'İstanbul nimet nimet' sözleriyle bugünlere işaret eden, nereye gittiği belli olmayan bütçeleriyle tartışma konusu olan İmamoğlu yönetiminde, seyir halindeyken alev alan metrobüsler ve kaza haberleri normal hale gelmiş durumda. Son olarak bakımsızlık içindeki bir İETT otobüsünün tavanından su aldığı görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekmişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading