Yandex Metrica

Sitede Ara

Yolsuzluk ve rüşvetten tutuklanan İyi Partili belediye başkanı görevden alındı

Yolsuzluk ve rüşvetten tutuklanan İyi Partili belediye başkanı görevden alındı

Bakanlık, "rüşvet almak" suçundan hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde cezaevine konulan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in görevinden tedbiren uzaklaştırıldığını duyurdu.

Gündem

23.01.2024, 22:18

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Çetin hakkında "rüşvet almak" suçundan Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sebebiyle Çanakkale 1. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla tutuklama kararı verildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Son dakika: Suç örgütü lideri Barış Boyun yakalandı Son dakika: Suç örgütü lideri Barış Boyun yakalandı Haberi Görüntüle

FEN İŞLERİ MÜDÜRÜ DE UZAKLAŞTIRILDI

"Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın derdest olması nedeniyle adı geçen Anayasanın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47'nci maddelerine istinaden Bakanlığımızın 3 Şubat 2023 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştır.

Ayrıca yürütülen soruşturma kapsamında Gökçeada Belediyesinde Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan ve tutuklanan Mimar S.D. de Gökçeada Kaymakamlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading