Yandex Metrica

YKS'ye doğru MEB'den deneme sınavı: İşte sınav tarihleri ve saatleri

YKS'ye doğru MEB'den deneme sınavı: İşte sınav tarihleri ve saatleri

Milli Eğitim Bakanlığı YKS için çevrim içi deneme sınavı düzenleneceğini duyurdu. Öğrenciler, sınava girmek için "ogmmateryal.eba.gov.tr" internet adresini kullanabilecek.

Gündem

21.05.2024, 23:20

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS için ülke genelinde çevrim içi deneme sınavı yapacak. Sınavlar Temel Yeterlilik Testi, Alan Yeterlilik Testi ve Yabancı Dil Testi alanlarında olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin hazırlık süreçlerinde seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla "YKS'ye Doğru 2024" adı altında deneme sınavı düzenleneceğini duyurdu. Sınavda sorulacak soruların alan uzmanları tarafından YKS'nin kapsam bütünlüğü ve soru çeşitliliğine uygun şekilde hazırlandığı bildirildi. 

Öğrenciler, sınava ogmmateryal.eba.gov.tr" internet adresi üzerinden ulaşabilecek.

PKK'ya Pençe-Kilit darbesi! Çok sayıda terörist öldürüldü PKK'ya Pençe-Kilit darbesi! Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

HANGİ SINAV NE ZAMAN?

Deneme sınavının Temel Yeterlilik Testi (TYT) 25 Mayıs'ta

Alan Yeterlilik Testi (AYT) 26 Mayıs'ta, 

Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Mayıs'ta yapılacak.

Sınava katılmak isteyen öğrenciler 10.00-20.00 saatleri arasında giriş yapabilecek. 

Naci Görür'den Küçükçekmece faciası sonrası korkutan uyarısı: Depremde ne olur düşünemiyorum bile Naci Görür'den Küçükçekmece faciası sonrası korkutan uyarısı: Depremde ne olur... Haberi Görüntüle

SONUÇLAR NE ZAMAN ÖĞRENİLECEK?

Deneme sınavlarının sonuçları ve sıralama puanları 28 Mayıs'ta öğrenilebilecek. Soru çözümleri ise Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading