Yandex Metrica

Yeraltından gelen gizemli ses depremin habercisi mi? Naci Görür'den merak edilen soruya yanıt

Yeraltından gelen gizemli ses depremin habercisi mi? Naci Görür'den merak edilen soruya yanıt

Bingöl'ün Solhan ilçesi Yenidal köyünde, yer altından ses geldiği ve büyük deprem olacağına işaret ettiğine yönelik sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından Prof. Dr. Naci Görür, bu sese ilişkin açıklamada bulundu. Naci Görür, ''Yer altından gelen seslerin sebebini incelemeden uzaktaktan tespit etmek zor. Benim senin  kayıtından tahmin ettiğim kadarıyla bu ses yerin derinlikerinde kayaların kırılmasına veya sürtünmesine işaret etmiyor. Sanki geniş bir yüzeyden gaz çıkışını andırıyor. Özellikle deprem bölgelerinde toraktan çeşitli gazlar ve özellikle Radon gazı çıkar. Sanki ses gaz çıkışını andırıyor.'' dedi.

Gündem

17.05.2024, 22:30

Bingöl’ün Solhan ilçesi Yenidal köyünde yer altından ses geldiği ve büyük deprem olacağına işaret ettiğine yönelik sosyal medyada görüntüler paylaşılırken vatandaşlar paniğe kapıldı.

Solhan ilçesi Yenidal köyü kırsalında yer altından seslerin geldiği görüntüler, sosyal medyada ‘büyük bir depremin habercisi’ olduğu iddiasıyla birçok kez paylaşıldı.

Kısa sürede sosyal medyada yayılan söz konusu görüntülerde topraktan çıkan sesler duyulurken, köylülerin ihbarıyla AFAD İl Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede inceleme yapıldı.

İncelemelerde zehirli bir gaz bulgusuna rastlanmadığı tespit edildi. Bölgedeki durumun daha detaylı araştırılması için ekipman ve uzman ekip talep edildi.

Prof. Dr. Naci Görür de sosyal medya platformu üzerinden bir kullanıcının görüntüyü paylaşarak kendisini etiketlediği paylaşıma kayıtsız kalamadı ve cevap verdi.

Evden çıkarken bir daha düşünün! Meteorloji o iller için gök gürültülü sağanak uyarısı verdi! 17 Mart Cuma il il hava tahmin raporu! Evden çıkarken bir daha düşünün! Meteorloji o iller için gök... Haberi Görüntüle

''SEBEBİNİ İNCELEMEDEN TESPİT ETMEK ZOR''

“Solhan’da yer altından gelen seslerin sebebini incelemeden uzaktan tespit etmek zor.'' diyen Naci Görür, ''Benim senin kaydından tahmin ettiğim kadarıyla, bu ses yerin derinliklerinde kayaların kırılmasına veya sürtünmesine işaret etmiyor. Sanki geniş bir yüzeyden gaz çıkışını andırıyor.'' ifadelerini kullandı.

Evdeki Saat konseri bedava mı, nerede olacak 19 Mayıs? Evdeki Saat konseri bedava mı, nerede olacak 19 Mayıs? Haberi Görüntüle

''SANKİ SES GAZ ÇIKIŞINI ANDIRIYOR''

Naci Görür, açıklamasının devamında ''Özellikle deprem bölgelerinde topraktan çeşitli gazlar ve özellikle radon gazı çıkar. Sanki ses, gaz çıkışını andırıyor. Dediğim gibi, benim izlediğim videoda. Sevgiyle” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading