SON DAKİKA
Yedili Masa tek tek dökülüyor! Davutoğlu'ndan itiraf: CHP listesinden seçime girmek hataydı!

Yedili Masa tek tek dökülüyor! Davutoğlu'ndan itiraf: CHP listesinden seçime girmek hataydı!

Seçimlere CHP listelerinden giren ve 10 vekil kazanan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Halk TV'de Yedili Masa'yı eleştirilerde bulunarak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, masa ile ilgili olarak 'Üzülerek söylüyorum, Millet İttifakı dağılmış görünüyor. Bununla yaşamak durumundayız. Muhafazakar seçmeni ikna edemedik.” dedi.

Gündem

23.01.2024, 21:27

Mayıs ayında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimleri geride kalırken, koalisyon masasının yaşadığı hezimet sonrası kaosun ardı arkası kesilmedi. 7'li koalisyon ortakları, yenilginin faturasını Kemal Kılıçdaroğlu'na kesti.  2023 seçimlerinin ardından Türkiye yeniden bir seçime hazırlanıyor. Gözler 2024 yerel seçimlere çevrilirken küçük ortaklar ise bir birine gçrmeye devam ediyor.

Bakan Uraloğlu duyurdu: Güneydoğu'ya yerli ve milli gözetim radarı! Hizmete... Haberi Görüntüle

CHP LİSTELERİNDEN SEÇİME GİRMEK HATAYDI

Seçimlere CHP listelerinden giren ve 10 vekil koparan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP listelerinden seçime girmelerinin hata olduğunu belirtmişti. 

Köstebeğin şifresi kırıldı! FETÖ'cü Cevheri Güven'e gizli bilgi sızdırmıştı: İşte... Haberi Görüntüle

2,5 milyar liralık vurgun! Yüksek kâr vaadiyle kandırdı: Holding sahibi... Haberi Görüntüle

CHP'Yİ HEDEF TAKTASONA KOYDU

"En son tercihim seçime CHP listelerinden girmekti." diyen Davutoğlu, "Her şeyi denedim. İYİ Parti'ye teklif götürdüm. Bu sağ seçmen CHP'ye oy vermez beraber olalım dedim." ifadelerini kullanmıştı.

AFAD BURSA DEPREM 19 ŞUBAT / Bursa'da kaç şiddetinde deprem... Haberi Görüntüle

"TEK BAŞLARINA GİRSİNLER, BOYLARININ ÖLÇÜSÜNÜ ALSINLAR"

Davutoğlu'na yanıt Kemal Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilinen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'tan gelmişti. Küçük ortaklarını hedef alan Ali Öztunç "Seçimler gelecek yine tek başlarına girsinler, boylarının ölçüsünü alsınlar." demişti. Öztunç şunları söylemişti: "Kendi görüşü, saygı duyarız ama girmeseymiş. Kimse Davutoğlu'nu zorla getirip CHP listelerinden aday yapmadı. Kimse kafalarına silah dayayıp 'gelin buradan aday olun' demedi. Girmeselermiş. Seçimler gelecek yine tek başlarına girsinler, boylarının ölçüsünü alsınlar."

İlim Yayma Cemiyeti, Ali Koç'u ziyaret etti Haberi Görüntüle

Marmara için korkutan açıklama: Yeni fay bulundu! 7,3 büyüklüğünde deprem... Haberi Görüntüle

DAVUTOĞLU KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN KANDIRILDIĞINI SÖYLEDİ 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanması halinde Zafer Partisi'ne üç bakanlık ve MİT Başkanlığı'nı vereceği mutabakata ilişkin de itiraf niteliğinde bir açıklama yapmıştı. Mutabakatı basından öğrendiğini ve sonrasında Kılıçdaroğlu'na sorduğunu belirten Davutoğlu, önce "Bir bakanlık konuşuldu ama karara bağlanmadı" dediğini, daha sonra arayarak "Tekrar baktım, protokol varmış. Bakanlık görüşülmüş" demişti. 

Skuter kazası bir can daha aldı! İzmir'deki trajik kaza sonrası... Haberi Görüntüle

"MİLLET İTTİFAKI ARTIK YOK"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayında 8'li koalisyonun akıbetine ilişkin açıklamada bulundu;

"Bu realiteyi kabul etmek ve bununla yaşamak durumundayız" ifadelerini kullanan Davutoğlu ittifakın dağılmasına ilişkin, İlk defa bu tabiri kullanacağım ve üzülerek söylüyorum. Millet İttifakı dağılmış görünüyor. Akşener ve birçok lider bunu vurguladığı için ortada bir realite var. Bu realiteyi kabul etmek ve bununla yaşamak durumundayız.Genel seçimlerdeki yenilgiye ilişkin değerlendirmede bulunan Davutoğlu, "Muhafazakar seçmeni ikna edemedik" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading