Yandex Metrica

Yardımlar Kandil'e gönderiliyordu! HDP'nin binasından terör örgütü PKK'ya bağış sandığı çıktı!

Yardımlar Kandil'e gönderiliyordu! HDP'nin binasından terör örgütü PKK'ya bağış sandığı çıktı!

Kapatma davası süren HDP Konak ve Buca ilçe binalarında terör örgütü PKK için hazırlanan bağış sandığı ele geçirildi. Yardımların Kandil'e gönderildiği belirlendi.

Gündem

18.05.2024, 11:40

Kapatma davası süren HDP Konak ve Buca ilçe binalarına gelen terör örgütü üyeleri ile destekçilerinden toplanan paraların PKK'ya destek amacıyla Kandil'e gönderildiği ortaya çıktı. PKK'ya bağış sandığı soruşturması kapsamında 3 kişi tutuklandı. 

Son dakika... Özgür Özel MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de randevu aldı Son dakika... Özgür Özel MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de... Haberi Görüntüle

EŞ BAŞKANLAR GÖZALTINA ALINDI

İzmir'de geçen kasım ayında yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütü PKK ile bağlantısı nedeniyle hakkında kapatma davası süren HDP'nin Konak ve Buca ilçe binalarına baskınlar yapıldı. 

Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Mutlu Tosun koordinesinde, Başsavcı Vekili Necati Kayaközü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında HDP İzmir İl eşbaşkanları Vedat Çınar Altan ve Berna Çelik ile HDP Buca İlçe eşbaşkanı Nihat Türk gözaltına alınırken çok sayıda örgüt materyali ele geçirildi.

81 ilde ÇEMBER-18 operasyonları! 4 bin 995 firari yakalandı 81 ilde ÇEMBER-18 operasyonları! 4 bin 995 firari yakalandı Haberi Görüntüle

 ÖRGÜTE AİT BİRÇOK METERYAL ELE GEÇİRİLDİ

Soruşturma kapsamında yapılan operasyonlarda  şüphelilerin evleri, HDP il binası ile Konak ve Buca ilçe binalarında yapılan aramalarda teröristbaşı Abdullah Öcalan ve örgüt mensuplarının fotoğrafları, yasaklı çok sayıda kitap, dergi ve doküman ile dijital materyal, PKK ibareli materyaller, parti içerisinde örgütlenme ve PKK terör örgütüne katılım yapanların listelerinin olduğu dokümanlar bulundu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 kişi çıkarıldıkları mahkemede  tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Buse Varol kaç yaşında, evli mi, instagram adresi ne? Buse Varol kimdir? Buse Varol kaç yaşında, evli mi, instagram adresi ne? Buse... Haberi Görüntüle

PKK'YA BAĞIŞ KUTUSU 

HDP İzmir İl Başkanlığı'nda yapılan aramalarda ise PKK bağış kutusu bulundu. İzmir HDP İl Başkanlığı'na gelen terör örgütü üyeleri ile destekçilerinden toplanan paraların PKK'ya destek amacıyla Kandil'e gönderildiği belirlendi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading