Yandex Metrica

Van İran sınırında düzensiz göç nöbeti! Huduttan kuş uçurtulmuyor

Van İran sınırında düzensiz göç nöbeti! Huduttan kuş uçurtulmuyor

Düzensiz göç edenlerin Türkiye'ye girişinin önlenmesi için Van-İran sınırında olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Sınır devriye ve gözetlemelerle hudut hattı sürekli kontrol altında tutuluyor.

Gündem

01.03.2024, 18:51

Termal kameralar, harekete duyarlı sensörler, gece görüşlü dürbünler ve insansız hava araçlarıyla teknolojinin tüm imkanlarını kullanan güvenlik güçleri, tespit ettikleri yasa dışı faaliyetlere anında müdahalede bulunuyor.

Hudut hattı ve gerisinde komandolar, jandarma, özel harekat polisleri ve güvenlik korucuları 7/24 görev alırken Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler de tekne ve botlarla göçmen kaçakçılığının önlenmesi için Van Gölü'nde denetim yapıyor.

İstanbul Silivri kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? İstanbul Silivri kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? Haberi Görüntüle

40 KİLOMETRELİK DUVARIN YAPIMI SONA ERDİ

İnsansız hava araçları ve optik kulelerle sürekli gözetim altında tutulan sınır hattında ihale edilen 295 kilometrelik duvarın inşaatının 40 kilometresi tamamlandı, beş yüklenici firma tarafından sürdürülen çalışmalarda 233 kilometre hendek kazıldı.

Güvenlik duvarı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği hudut hattında haberleşme ve gözetleme olmak üzere 173 optik kule tamamlandı, duvarın inşa edileceği güzergahta 22 mayınlı alan temizlendi. Duvar örme çalışmalarının güvenli şekilde yürütülmesi için güvenlik güçlerince mayın temizleme çalışmaları devam ediyor. 

Alınan tedbirler sayesinde bu yıl 47 bin 403 göçmenin sınırı geçmesi engellendi. Kent genelinde 904 olaya müdahalede bulunan güvenlik güçleri, 6 bin 805 göçmeni yakalayarak İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne teslim etti. 

İnsan kaçakçılığı yaptıkları tespit edilip yakalanan 887 organizatörden 297'si tutuklandı, 368 araca el konuldu, göçmenlerin saklandığı 166 metruk yapı yıkıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading