SON DAKİKA
Uyuşturucuya geçit yok! Bakan Bolat duyurdu: Ticaret Bakanlığı ve MİT'ten ortak operasyon

Uyuşturucuya geçit yok! Bakan Bolat duyurdu: Ticaret Bakanlığı ve MİT'ten ortak operasyon

Ticaret Bakanı Ömer Bolat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hatay'da 1,2 ton uyuşturucu hap ele geçirildiğini duyurdu. Ticaret Bakanlığı ve MİT'in ortak olarak yürüttüğü operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

Gündem

23.01.2024, 21:46

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince 1 ton 197 kilogram captagon cinsi uyuşturucu hap ele geçirildiğini ifade etti.

Ramazan'da İsrail'in saldırıları duracak mı, ateşkes mi olacak? İsrail-Gazze savaşı... Haberi Görüntüle

OPERASYONLAR HIZ KESMİYOR

Operasyona ilişkin detayları paylaşan Bakan Bolat, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin operasyonlarına hız kesmeden devam ettiğini bildirdi. 

Kaş aldırmak orucu bozar mı? Oruçken kaş alınırsa oruç bozulur... Haberi Görüntüle

1 TON UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat sosyal medya platformu X'den yaptığı açıklamada, "Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince transit işlem gören bir konteynerde 1 ton 197 kilogram ve yaklaşık 500 milyon lira değerinde captagon cinsi uyuşturucu hap ele geçirilmiştir." ifadelerini kullandı. 

Valilik açıkladı: Gabar Dağı Bölgesi'ne giriş ve çıkışlar yasaklandı! Haberi Görüntüle

3 KİŞİ YAKALANDI

"Milli İstihbarat Teşkilatı'mız (MİT) ile ortak genişletilen operasyon neticesinde olayla bağlantılı 3 kişi gözaltına alınmıştır." diyen Bolat, "Ticaret Bakanlığı olarak uyuşturucuyla mücadelede sadece ülkemizde değil, bölgesel çapta da uyuşturucu şebekelerine göz açtırmıyoruz." dedi.

Rahat uyu şehidim! Bakan Özhaseki duyurdu: Şehit Özdemir’in ailesine evini... Haberi Görüntüle

MİT'E TEŞEKKÜR

Öte yandan Bolat, kaçakçılıkla mücadelede kararlı duruşunu bir kez daha sergileyen Gümrük Muhafaza ekiplerini tebrik ederek başarıyla gerçekleşen operasyona katkı sunan MİT'e teşekkür etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading