Yandex Metrica

Sitede Ara

Ümitcan Uygun'dan ünlülere şok! Utanmadan sıkılmadan bunu da yaptı

Ümitcan Uygun'dan ünlülere şok! Utanmadan sıkılmadan bunu da yaptı

Aleyna Çakır ve Esra Hankulu'nun şüpheli ölümleriyle Türkiye'nin gündeminde oturan Ümitcan Uygun, ünlülerden şikayetçi oldu. Ümitcan Uygun'un avukatı Alev Acar, sosyal medyadan Uygun'a hakaret eden ünlüler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem

12.05.2024, 01:53

Türkiye'nin Aleyna Çakır ve Esra Hankulu'nun ölümünün baş şüphelisi olarak tanıdığı Ümitcan Uygun, ünlülere savaş açtı. Ümitcan Uygun'a, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya mecralarından hakaret edildiği gerekçesiyle avukatı suç duyurusunda bulundu. Bugüne kadar bini aşkın kişi hakkında Uygun'a hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken bu isimler arasında ünlüler de yer alıyor. Uygun'a hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunulan ünlüler arasında Deniz Akkaya, Fatih Ürek, Kemal Doğulu, Didem Şarman, Ayşe Arman, Hadise ve Turgay Demirel de bulunuyor.

20 Haziran bugün yollar bedava mı? 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ücretsiz mi? 20 Haziran bugün yollar bedava mı? 15 Temmuz Şehitler Köprüsü... Haberi Görüntüle

''KİMİ TEHDİT EDİYOR BUNLAR''

Eski manken Deniz Akkaya'ya resmi instagram hesabından "Ümitcan Uygun adına açılan hesaptan gazetecilere tehdit" haberini paylaşarak altına yaptığı "Ümitcan Uygun adına açılan hesaptan gazetecilere tehdit" haberinin altına "Lan ağzımı bozacağım. Ulan şerefsizin şerefsiz kandaşı. Hala hala tehdit. Kimi tehdit ediyorlar bunlar. Şunun abisi meydan dayağı istiyor belli oldu. Cezası ne ise ödeyelim ama bunun aklı başına gelsin" yorum üzerine suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Adalet Bakanı 'asla kabul edilemez' diyerek duyurdu: Peygamber Efendimize hakaret eden YouTubera yakalama kararı! Adalet Bakanı 'asla kabul edilemez' diyerek duyurdu: Peygamber Efendimize hakaret... Haberi Görüntüle

HADİSE'YE DE SUÇ DUYURUSU

Şarkıcı Hadise'nin ise Esra Hankulu'nun ölü bulunmasının ardından attığı "Daha önce başka bir kadını öldüren bir cani serbest bırakıldı. Bugün yanında bulunan başka bir kadın daha ölü bulundu. Yazık" tweeti hakaret sayıldı ve Ümitcan Uygun'un avukatı suç duyurusunda bulundu.

20 Haziran mazota zam mı geldi? Benzin ve motorine bu akşam zam gelecek mi? 20 Haziran mazota zam mı geldi? Benzin ve motorine bu... Haberi Görüntüle

ÜMİTCAN UYGUN'UN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Sabah'ta yer alan habere göre; hakaret suçlarına karşı davalar açan Ümitcan Uygun'un avukatı Alev Acar, yaptığı açıklamada "Müvekkilin haklarını korumak adına birçok kişiye hakaret ettikleri gerekçesi ile suç duyurusunda bulunduk. Ne yazık ki bu isimler arasında; ünlüler, sosyal medya fenomenleri, milletvekilleri, gazeteciler de yer almakta. Takipçisi yüksek sosyal medya kullanıcıları, ünlüler ve milletvekilleri tarafından yapılan paylaşımlar ile müvekkil hakkında yürütülen soruşturmalara ilişkin olarak sosyal medya üzerinden bir baskı oluşturulmaya çalışılmakta ve müvekkilin anayasal hakları ihlal edilmektedir. Yargılamanın yapılacağı yer mahkemelerdir. Sosyal medya platformları üzerinden herhangi bir soruşturmayı yönlendirecek şekilde paylaşım yapılarak, soruşturmalara dahil olunması hukuki güvenirliğin azalmasına, insanların adalete olan inancının zedelenmesine neden olmaktadır" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading