Yandex Metrica

Sitede Ara

Ukrayna'dan Türkiye'ye esir takası teşekkürü: Erdoğan'a minnettarız

Ukrayna'dan Türkiye'ye esir takası teşekkürü: Erdoğan'a minnettarız

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin arabuluculuğuyla Rusya ile yapılan esir takası sonrası ülkeye iade edilen 215 Ukraynalı için Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "minnettar" olduklarını belirterek, bu desteği "takdirle" karşıladıklarını bildirdi.

Gündem

23.01.2024, 19:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arabuluculuk yaptığı Rusya-Ukrayna arasındaki esir takası sonrası Türkiye'ye teşekkür mesajı geldi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yürüttüğü diplomasi trafiği sonucunda Ukrayna tarafına 215 savaş esirinin iade edilmesine ilişkin bir mesaj paylaşıldı.

Emine Erdoğan'dan, 'Türk Mutfağı Haftası'na ilişkin paylaşım: 'Anadolu, kadim reçetelerin diyarıdır' Emine Erdoğan'dan, 'Türk Mutfağı Haftası'na ilişkin paylaşım: 'Anadolu, kadim reçetelerin... Haberi Görüntüle

''UKRAYNA, TÜRKİYE VE ERDOĞAN'A MİNETTAR''

Mesajda, "Ukrayna, 215 kişinin Rus esaretinden geri dönüşünü mümkün kılan arabuluculuk çabalarından dolayı Türkiye'ye ve bizzat Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnettardır. Bu desteği çok takdir ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

1 Mayıs'ta polise saldırdıkları sonradan tespit edildi: 27 zanlıya tutuklama! 1 Mayıs'ta polise saldırdıkları sonradan tespit edildi: 27 zanlıya tutuklama! Haberi Görüntüle

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'taki Türkevi'nde gazetecilere ABD ziyaretini değerlendirdiği söyleşide, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile yürüttüğü diplomasi trafiği sonucunda Rusya ve Ukrayna arasında 200 savaş esirinin mübadelesinin gerçekleştiğini açıklamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading