Yandex Metrica

Sitede Ara

Ukrayna limanlarından ne kadar tahıl sevkiyatı yapıldı? Bakanlık rakam verdi

Ukrayna limanlarından ne kadar tahıl sevkiyatı yapıldı? Bakanlık rakam verdi

Mili Savunma Bakanlığı'ndan tahıl sevkiyatı açıklaması geldi. Yapılan açıklamada ''Şu ana kadar Ukrayna limanlarından 622 bin tondan fazla tahıl sevkiyatı gerçekleştirildi.'' ifadelerine yer verildi.

Gündem

23.01.2024, 22:12

Milli Savunma Bakanlığı, Tahıl krizinin çözülmesinin ardından 1 Ağustos'tan bu yana Ukrayna limanlarından ne kadar sevkiyat yapıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin (MKM) koordinasyonunda, tahıl gemilerinin sevkiyatlarının aralıksız sürdürüldüğü belirtilerek, "Anlaşma sonrası sevkiyata başlayan ilk gemi, 1 Ağustos 2022'de Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan hareket eden Sierra Leone bayraklı Razoni isimli gemi oldu.

Lübnan'a gitmek üzere 27 bin ton mısır ile İstanbul'un kuzeyine gelen gemi, Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin denetiminin ardından seyrine devam etti. Razoni isimli gemiyi Navistar, Rojen, Polarnet, Mustafa Necati, Star Helena, Glory, Riva Wind, Sacura, Arizona, Ocean Lion, Rahmi Yağcı gibi gemiler takip etti. Ukrayna limanlarından çıkan veya Ukrayna limanlarına giden her bir gemi, İstanbul'un kuzeyinde kapsamlı denetime tabi tutuldu.

Sosyal medyada meşhur olmuştu! Kabe'deki en küçük hacı adayı yaşamını yitirdi! Sosyal medyada meşhur olmuştu! Kabe'deki en küçük hacı adayı yaşamını... Haberi Görüntüle

622 BİN TONDAN FAZLA TAHIL SEVKİYATI YAPILDI

1 Ağustos'tan bu yana toplam 43 gemi, tahıl sevkiyatı için seyre çıkarken; bunların 25'i Ukrayna limanlarından çıkış yaptı. 18 gemi ise tahıl sevkiyatı için Ukrayna limanlarına gitti. Şu ana kadar Ukrayna limanlarından 622 bin tondan fazla tahıl sevkiyatı gerçekleştirildi" denildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading