Yandex Metrica

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’e yeni görev!

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’e yeni görev!

Türk Havacılık Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu'na seçildi.

Gündem

27.05.2024, 16:02

DEİK tarafından  yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır'ın katılımlarıyla DEİK Başkanı Nail Olpak'ın ev sahipliğinde 25 Mayıs'ta 37. Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun gerçekleştirildiği ifade edildi. 

Hamas'tan İsrail'in Kudüs kararına sert tepki: 'Kudüs'ü Yahudileştirilmeye çalışıyorlar' Hamas'tan İsrail'in Kudüs kararına sert tepki: 'Kudüs'ü Yahudileştirilmeye çalışıyorlar' Haberi Görüntüle

TEMEL KOTİL, DEİK YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU 

Genel Kurul'da, DEİK'in yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçildiği belirtilen açıklamada, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'in de DEİK Yönetim Kurulu Üyesi oldu ifade edildi. 

İzinsiz gösteride taşkınlık çıkardılar! DEM Partili vekilden Türk polisine alçak hakaret! İzinsiz gösteride taşkınlık çıkardılar! DEM Partili vekilden Türk polisine alçak... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'NİN İHRACATINA KATKI SUNMAK AMACIYLA KURULDU"

DEİK 1985 yılında kurularak, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere dış ekonomik ilişkilerini yürütme, yurt içi ve yurt dışında yatırım imkanlarını araştırma, Türkiye'nin ihracatını arttırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirildi.

9 Haziran Bursa Oğuzhan Koç konseri saat kaçta, ne zaman başlayacak? 9 Haziran Bursa Oğuzhan Koç konseri saat kaçta, ne zaman... Haberi Görüntüle

İŞ DİPLOMASİ ÖRGÜTÜ 

Bu görevleri sürdürürken 11 Eylül 2014'te çıkarılan 6552 sayılı kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme görevini tamamıyla üstlendi. DEİK, kurucu kuruluşları, üyeleri ve iş konseyi ile birlikte, Türkiye'nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir "iş diploması” örgütü olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Temel Kotil aynı zamanda Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading