Yandex Metrica

Türkiye'nin uluslararası yardım çağrısına ülkelerden ardı ardına jet yanıt! Birlikler gönderiliyor

Türkiye'nin uluslararası yardım çağrısına ülkelerden ardı ardına jet yanıt! Birlikler gönderiliyor

Son dakika haberleri... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrası uluslararası yardım alarmı verdi. Birçok ülkeden bu çağrıya yanıt geliyor. Azerbaycan 370 kişilik kurtarma ekibi gönderecek. ABD, İsrail, Rusya, Avrupa yardım ekipleri gönderileceğini açıkladı.

Gündem

23.01.2024, 20:24

Türkiye Kahramanmaraş merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. AFAD tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında depremin "4. seviye" olarak ilan edildiği bildirildi.

Bakan Fidan'dan, Urumçi ve Kaşgar ziyareti paylaşımı: 'İçimde hep ukde olarak kalmıştı' Bakan Fidan'dan, Urumçi ve Kaşgar ziyareti paylaşımı: 'İçimde hep ukde... Haberi Görüntüle

AZERBAYCAN BİRLİKLERİ HAREKETE GEÇTİ

Azerbaycan Acil Durumlar Bakanlığı'nın Sivil Savunma Birlikleri hazır hale getirildi. Azerbaycan’dan 370 kişilik arama kurtarma ekibi, AFAD ve diğer ekiplerin çalışmalarına katkı vermek üzere deprem bölgesine intikal ediyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Kahramanmaraş'ta meydana gelen şiddetli deprem sonucu çok sayıda can kaybı ve yıkım haberi bizleri derinden üzdü. Bu zor zamanda her türlü yardıma hazır olduğumuzu ifade ediyorum" dedi.

Dolandırıcılara SİBERGÖZ darbesi! 15 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Dolandırıcılara SİBERGÖZ darbesi! 15 ilde çok sayıda şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

NATO'DAN AÇIKLAMA: SEFERBER OLMUŞ DURUMDAYIZ

NATO Genel Sekrereti Jens Stoltenberg, Türkiye'deki ölümcül depremin ardından şu açıklamayı yaptı; "Türkiye ile tam dayanışmadayız. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'yla temastayım. NATO müttefikleri şu anda destek için seferber olmuş durumda."

D-8 ülkeleri 'Gazze' için İstanbul'da toplanacak D-8 ülkeleri 'Gazze' için İstanbul'da toplanacak Haberi Görüntüle

AVRUPA'DAN TÜRKİYE'YE YARDIM:10 AB ÜLKESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERECEK

Avrupa, Türkiye'ye deprem sonrası yardım gönderiyor. AB Komiseri Janez Lenarcic, bu sabah Türkiye'de meydana gelen depremlerin ardından Sivil Koruma Mekanizması'nı harekete geçirdiklerini ve Hollanda ile Romanya’dan ekiplerin yola çıktığını duyurdu.

AB Komisyonunun kriz yönetimi ve insani yardımlardan sorumlu üyesi Lenarcic, ilk etapta 10 AB ülkesinin Türkiye'ye arama kurtarma ekipleri göndereceğini söyledi.

Depremden tam 467 gün sonra bulundu!  İzmir'de denildi, Kahramanmaraş'tan çıktı! Depremden tam 467 gün sonra bulundu! İzmir'de denildi, Kahramanmaraş'tan çıktı! Haberi Görüntüle

ABD'DEN AÇIKLAMA: TALİMAT VERİLDİ

Beyaz Saray'dan Türkiye'de meydana gelen şiddetli depremlerle ilgili yapılan açıklamada "ABD, Türkiye ve Suriye'de meydana gelen yıkıcı depreme ilişkin haberler nedeniyle derin endişe duyuyor. Gereken her yardımı sağlamaya hazırız. Başkan Biden, afetten en çok etkilenenlere yardım etmek amacıyla ABD'nin müdahale seçeneklerini değerlendirmeleri için USAID ve diğer federal hükümet ortaklarına talimat verdi. Türkiye Hükümeti ile koordineli olarak durumu yakından izlemeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada ise, "ABD'nin Türkiye'deki Diplomatik Misyonu, bu sabah Güneydoğu ve Orta Akdeniz bölgelerinde meydana gelen depremin neden olduğu acı can kaybı ve geniş çaplı hasar için derin üzüntülerini ifade eder. Türk dostlarımıza en içten başsağlığı dileklerimizi sunarız" denildi.

Ru dizisi 4. bölüm çıkış tarihi | RU dizisi yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Ru dizisi 4. bölüm çıkış tarihi | RU dizisi yeni... Haberi Görüntüle

PAKİSTAN: YARDIM EKİPLERİ TÜRKİYE'YE GELMEYE HAZIRLANIYOR

Şerif, Twitter’dan yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin güneydoğusunu vuran bu büyük deprem haberi derinden üzdü. Yaşanan can ve mal kayıpları nedeniyle kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve kardeş Türkiye halkına en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum." ifadesini kullandı.

Türkiye’nin Pakistan’a her zor anında yardım elini uzattığını anımsatan Şerif, İslamabad’ın mümkün olan her türlü yardımı yapacağını vurguladı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise Pakistan’ın Türkiye ile tam dayanışma içerisinde olduğuna işaret edilerek, İslamabad'ın yardım çalışmalarında mümkün olan tüm desteği sağlamaya hazır olduğu kaydedildi.

Pakistan Ordu Komutanı Orgeneral Asım Münir'in emriyle; yardım ekipleri Türkiye’ye gelmek üzere hazırlık yapıyor.

Ruanda propagandası tutmadı: '66 uçuşla sığınmacı getiriyorlar' yalanı DMM'ye takıldı Ruanda propagandası tutmadı: '66 uçuşla sığınmacı getiriyorlar' yalanı DMM'ye takıldı Haberi Görüntüle

KKTC: 30 KİŞİLİK ARAMA KURTARMA EKİBİ YOLLUYOR

KKTC Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Tatar, Kıbrıs Türk halkı adına Türkiye'nin acısını yürekten paylaştıklarını belirterek, can kaybının az olmasını dilediklerini bildirdi.

Türkiye ile her zaman dayanışma içinde olduklarını kaydeden Tatar, "Kayıplarımıza Tanrı’dan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar ve ana vatan Türkiye’mize büyük geçmiş olsun dileklerimi, şahsım ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarım adına büyük bir üzüntü, acı ve kederle iletirim." ifadesini kullandı.

KKTC Başbakanı Ünal Üstel, 30 kişilik bir arama kurtarma ekibinin, 8 araçla birlikte 12.00’de destek için Türkiye’ye gönderileceğini açıkladı.

Tuva Cihangir Atasever uzay yolculuğu CANLI YAYIN | Tuva Cihangir Atasever uzaya saat kaçta çıkacak? Tuva Cihangir Atasever uzay yolculuğu CANLI YAYIN | Tuva Cihangir... Haberi Görüntüle

JAPONYA: DEPREM UZMANLARI YOLDA

Japon deprem afet uzman ekiplerinin Türkiye’ye gelmek üzere yola çıktıkları bilgisi verildi.

Mardin Kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? Mardin Kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? Haberi Görüntüle

İNGİLTERE: HER YARDIMA HAZIRIZ

İngiltere Başbakanı Rıshı Sunak sosyal medya hesabından taziye mesajı yolladı. Sunak, ''Bu sabah düşüncelerim Türkiye ve Suriye halkıyla, özellikle de depremde mahsur kalanları kurtarmak için yiğitçe çalışan ilk müdahale ekipleriyle birlikte.

Birleşik Krallık elimizden gelen her şekilde yardıma hazırdır.'' dedi. 

Ruanda propagandası tutmadı: '66 uçuşla sığınmacı getiriyorlar' yalanı DMM'ye takıldı Ruanda propagandası tutmadı: '66 uçuşla sığınmacı getiriyorlar' yalanı DMM'ye takıldı Haberi Görüntüle

İSRAİL: İNSANİ YARDIM İÇİN TALİMAT VERİLDİ

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği de sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Kalbimiz ve dualarımız Türk halkının yanında" ifadeleri kullandı. Açıklamada, "Bugün sabaha karşı yaşanan deprem sonrasında kalbimiz ve dualarımız Türk halkının yanında. Hayatını kaybedenlerin sevenlerine ve Türk halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" denildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Kahramanmaraş merkezli deprem için yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin güneyinde meydana gelen deprem nedeniyle İsrail devleti adına Türk halkına derin üzüntülerimizi iletmek istiyorum. Kalplerimiz felaketin kurbanlarıyla; yaralılara acil şifa diliyoruz."

Cohen, acil bir yardım programı hazırlanması için Bakanlığına talimat verdiğini aktardı. Öte yandan, İsrail Savunma Bakanı Yoaz Gallant'ın da İsrail ordusu ve Bakanlık kurumlarına insani yardım sağlanması için talimat verdiği paylaşıldı.

Hakkari Belediyesi'ne kayyım atandı! DEM Partili eş başkan görevden alındı Hakkari Belediyesi'ne kayyım atandı! DEM Partili eş başkan görevden alındı Haberi Görüntüle

RUSYA 100 KİŞİLİK ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERİYOR

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'ndan yapılan açıkalmada, ''Deprem nedeniyle Türkiye'ye 100 kişilik arama kurtarma ekibini taşıyan 2 adet İl-76 uçağı gönderilmeye hazır'' denildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak, Türkiye'ye arama kurtarma ve afetle mücadele alanında yapacakları desteğe ilişkin bilgi verdi.

Erdoğan'dan TB3 SİHA'ya imza: BAYKAR paylaştı: Onur duyduk! Erdoğan'dan TB3 SİHA'ya imza: BAYKAR paylaştı: Onur duyduk! Haberi Görüntüle

YUNANİSTAN KAYNAKLARINI SEFERBER EDİYOR

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Türkiye'deki depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyerek, "Yunanistan, kaynaklarını seferber ediyor ve hemen yardım edecek." ifadesini kullandı.

Miçotakis, Türkiye'de meydana gelen ve Suriye'de de yıkıma neden olan deprem nedeniyle "derin üzüntü duyduğunu" da kaydetti.

Türkiye'de 1999 yılında meydana gelen Marmara depreminde Yunanistan Türkiye'ye, yine 1999'da Yunanistan'da meydana gelen Atina depreminde de Türkiye Yunanistan'a yardım göndermişti.

Alacaklı halk otobüsü esnafı bir kez daha İBB'nin kapısında: 'Artık dayanacak gücümüz kalmadı' Alacaklı halk otobüsü esnafı bir kez daha İBB'nin kapısında: 'Artık... Haberi Görüntüle

TAYVAN 200 BİN DOLAR YARDIM GÖNDERECEK

Tayvan ilk etap olarak Türkiye'ye 200.000 dolarlık yardım göndereceğini açıkladı.

Aman sıcaktan bayılmayın! Meteorolojiden 'çöl sıcaklıkları' geliyor uyarısı! Sıcaklıklar 45 dereceyi bulacak Aman sıcaktan bayılmayın! Meteorolojiden 'çöl sıcaklıkları' geliyor uyarısı! Sıcaklıklar 45... Haberi Görüntüle

MACARİSTAN: EKİPLER TÜRKİYE'YE GELİYOR

Macar arama-kurtarma ekipleri bugün Türkiye'de olacak

İhaleye fesattan yargılanıyor: CHP'li Beykoz’un yeni başkan yardımcısına atanan isim şaşırttı! İhaleye fesattan yargılanıyor: CHP'li Beykoz’un yeni başkan yardımcısına atanan isim... Haberi Görüntüle

UKRAYNA'DAN MESAJ: GEREKLİ YARDIMI SAĞLAMAYA HAZIRIZ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Twitter'dan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Türk halkına ve Türkiye'deki depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileklerimi iletiyor, tüm yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu zor zamanda Türk halkının yanındayız. Afetin sonuçlarının üstesinden gelmek için gerekli yardımı sağlamaya hazırız" açıklamasını yaptı.

Terör örgütü PKK eleman tutamıyor: Bir terörist daha sınır karakoluna teslim oldu Terör örgütü PKK eleman tutamıyor: Bir terörist daha sınır karakoluna... Haberi Görüntüle

FİLİSTİN'DEN TAZİYE MESAJI

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Onlarca binanın yıkıldığı depremde hayatını kaybeden yüzlerce şehit için Türkiye ve Suriye'ye en içten taziyelerimizi sunuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılar için acil şifa dileklerinde bulunulan açıklamada, Filistin'in Türkiye ve Suriye ile dayanışma içinde olduğu kaydedildi.

Ailesinden miras kalanlar dikkat: Bunu yapmazsanız tapunuz elinizden gidebilir Ailesinden miras kalanlar dikkat: Bunu yapmazsanız tapunuz elinizden gidebilir Haberi Görüntüle

MOLDOVA: DEPREMDEN ÖTÜRÜ YASTAYIZ

Moldova'nın özerk bölgesi olan Gagavuz'un Valisi Irina Vlah sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ''Türkiye için bu tragediyalı kıpımnarda bizim kalplerimiz dolu acıylan. Doluyuz kahırlan çirkin er tepremesi için. Biz yaslıyız onnar için, kim ömürünü kaybetti. Dua ederiz taa hızlı alışsın yaralı olannar. Gagauziya yaşayannarın duaları  barabar kardaş türk halkınnan.'' dedi. 

Aileler çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Yandere Simulatör dehşeti: Önce biber gazı sıktı sonra bıçakladı Aileler çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Yandere Simulatör dehşeti: Önce... Haberi Görüntüle

KAZAKİSTAN: TÜRRKİYE'YE YARDIM ETMEYE HAZIRIZ

Kazakistan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Tokayev mesajında, Türkiye'nin güneydoğusunda meydana gelen şiddetli depremde yaşamını yitirenler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başsağlığı diledi.

Tokayev, mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti'nde meydana gelen şiddetli deprem sonucunda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği haberini derin bir üzüntüyle aldım. Bu zor anda Kazakistan halkı ve kendi adıma hayatını kaybedenlerin ailelerine ve tüm kardeş Türk halkına başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

Tokayev ayrıca Kazakistan'ın Türkiye'ye yardım sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Vatandaş Diplomat Projesi'ni tanıttı! Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Vatandaş Diplomat Projesi'ni tanıttı! Haberi Görüntüle

MISIR BU FELAKETLE YÜZLEŞMEK İÇİN YARDIMA HAZIR

Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mısır'ın Türkiye ve Suriye'de depremde hayatını kaybedenler için taziyelerini sunduğu belirtildi. Türk ve Suriye halklarına en içten taziyelerin iletildiği ve yaralılara acil şifa dileklerinde bulunulduğu kaydedilen açıklamada, Mısır'ın "bu felaketle yüzleşmek için yardıma hazır" olduğu ifade edildi.

6 Haziran bugün Eyüpsultan Alibeyköy, Yeşilpınar, Çırçır Mahallesi sular saat kaçta gelecek? Karadolap-Akşemsettin su kesintisi! 6 Haziran bugün Eyüpsultan Alibeyköy, Yeşilpınar, Çırçır Mahallesi sular saat... Haberi Görüntüle

İTALYA'DAN TAZİYE MESAJI

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Tajani sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, "Çok sayıda can kaybına neden olan deprem tarafından sarsılan Türk halkına yakınlığımı ifade ediyorum. İtalya'nın yardımı eksik olmayacaktır. Dışişleri Bakanlığımız, depremin meydana geldiği bölgelerde yaşayan tüm İtalyanlarla temasa geçmektedir" ifadelerini kullandı.

Türkiye ile İspanya arasında 13 farklı alanda imzalar atıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'e baskı yapılmalı Türkiye ile İspanya arasında 13 farklı alanda imzalar atıldı! Cumhurbaşkanı... Haberi Görüntüle

HİNDİSTAN'DAN 100 KİŞİLİK EKİP TÜRKİYE'YE GELİYOR

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Türkiye'ye taziye ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Modi, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili paylaşımını alıntılayarak, Türkiye'de meydana gelen depremin neden olduğu can ve mal kayıplarından dolayı duyulan acıyı paylaştıklarını belirtti.

Başbakan Modi, "Kederli ailelere taziyelerimizi iletiyoruz. Yaralıların tez zamanda sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Hindistan, Türkiye halkıyla dayanışma içindedir ve bu trajediyle başa çıkmak için mümkün olan her türlü yardımı sunmaya hazırdır." ifadelerini kullandı.

Hindistan Afetle Mücadele Ulusal Gücünden 100 kişilik bir ekip Türkiye'ye geliyor.

4 Haziran ChatGPT çöktü mü? ChatGPT'ye neden girilmiyor? 4 Haziran ChatGPT çöktü mü? ChatGPT'ye neden girilmiyor? Haberi Görüntüle

ÇİN'DEN TAZİYE MESAJI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Pekin'deki olağan basın toplantısında, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7,4 büyüklüğündeki depremle ilgili gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek, "Hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaslı ailelerine sabır diliyoruz. Umarız evlerini en kısa sürede yeniden inşa ederler.” dedi.

Çin’in Türkiye’deki diplomatik temsilciliği ve konsolosluklarının en kısa zamanda acil durum mekanizmasını devreye sokacağını ve depremden etkilenen Çin vatandaşları ile ilgili bilgi toplayacaklarını dile getiren Sözcü Mao, şunları kaydetti:

“Şu ana dek (Çin vatandaşlarından) can kaybı bildirilmedi. Sahadaki durumu yakından izliyoruz ve ihtiyaç duyan vatandaşlara konsolosluk koruması sağlayacağız. Vatandaşlarımıza depremin artçı etkilerine karşı dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading