SON DAKİKA
Türkiye'nin kardeşliği bir kez daha gözler önüne serildi! Azerbaycan ordusu Karabağ'a Türk bayrağıyla girdi!

Türkiye'nin kardeşliği bir kez daha gözler önüne serildi! Azerbaycan ordusu Karabağ'a Türk bayrağıyla girdi!

Karabağ operasyonundan zafer elde eden Azerbaycan ordusu, Hankendi'ye Türk bayrağıyla girdi. Görüntüler sosyal medyada gündem olurken Azerbaycan ve Türkiye'nin kardeşliği bir kez daha gözler önüne serildi.

Gündem

23.01.2024, 21:29

Azerbaycan 30 yıllık işgalin ardından kavuştuğu Karabağ'da Ermenilerin Karabağ'daki provokasyonları Azerbaycan'da tansiyon yeniden yükseldi. Resmi olarak Azerbaycan'ın bir parçası olan Karabağ'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatıyla antiterör operasyonu başlatıldı.

Saldırı girişimi cezasız kalmadı! Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

ATEŞKES İLAN EDİLDİ 

Azerbaycan, Karabağ'daki Ermenileri temizledi. 1 gün süren operasyonun sonrasında Ermenistan'ın geri adımıyla ateşkes ilan edildi. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kardeş ülke Azerbaycan'ın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Son yağışlar barajları doldurdu! İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı arttı! İşte... Haberi Görüntüle

KARABAĞ'a TÜRK BAYRAĞI İLE GİRDİLER 

Operasyon sonrasında ortaya çıkan görüntüler ise duygulandırdı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in zafer ilan etmesinin ardından Azerbaycan ordusu Karabağ Hankendi’ye Türk bayrağı ile girdi.Azerbaycan ve Türkiye'nin kardeşliği bir kez daha gözler önüne serildi.

Bursa'da akılalmaz kaza: 1'i ağır 4 yaralı Haberi Görüntüle

OPERASYON NASIL BAŞLADI? 

Ermenistan provokasyonlarıyla bardağın son damlasını taşırırken, Azerbaycan 19 Eylül 2023 tarihinde Karabağ'da antiterör operasyonu başlattı.Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, operasyon sürecine ilişkin, "Karabağ'daki Ermeni güçlerinin silah bırakması halinde terörle mücadele tedbirleri durdurulacak" tavrını ortaya koydu.

Cinayete kurban giden Ramazan Hoca'nın avukatından açıklama: Yalan söylemeyi bıraksınlar! Haberi Görüntüle

BİR GÜN İÇİNDE SİLAHLAR BIRAKILDI 

Operasyon tüm hararetiyle sürerken Ermenistan geri adım attı.Rus basını; Karabağ Ermenilerinin, Azerbaycan’ın çatışmayı durdurma ve silah bırakma talebini kabul ettiğini duyurdu.Bir diğer yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ’daki terörle mücadele operasyonlarının Türkiye saati ile 12.00 yerel saatle 13 itibariyle ateşkesin sağlandığını açıkladı.

Bakanlıktan Marmara Denizi'nde batan gemiye ilişkin açıklama: Dalış yapılacak Haberi Görüntüle

ERMENİ PROVOKASYONLARI 

Yasa dışı yönetim, son günlerde kontrolündeki topraklarda Azerbaycan ordusunun mevzilerine yakınlaşmak, kendi mevzilerini pekiştirmek için siper kazma ve farklı istihkam faaliyetleri, sabotaj girişimleri gibi provokasyonlarda bulundu.Ermeni silahlı gruplar, son birkaç ayda Azerbaycan ordusunun mevzilerine sistematik şekilde ateş açmaya, arazilere mayın döşemeye devam etti. Azerbaycan’dan gelen sözde rejimin feshedilmesi taleplerine rağmen Ermeni güçlerinin kontrolündeki topraklarda 9 Eylül günü sözde cumhurbaşkanlığı seçimi yapılması, tansiyonu artıran önemli etkenlerden biri oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading