Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye'nin 60 yıllık hayali gerçek oldu! TOGG, Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminde banttan indi

Türkiye tarihi anlara şahitlik etti. Yerli ve milli otomobil TOGG Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetiminde üretim bandından indi. Kampüste büyük bir coşku ile ilerleyen TOGG ile Türkiye 60 yıllık hayalini gerçekleştirmenin gururunu hep birlikte yaşadı.

Gündem

23.01.2024, 20:00

Türkiye 60 yıllık hayalini gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togg CEO'su Gürcan Karakaş ile montaj hattından inen ilk Togg'un direksiyon koltuğuna geçti. 

Montaj tesisinden yapılan canlı yayınla ilk akıllı cihaz C-SUV, seri üretim bandından indi.

Dışişleri'nden Kıbrıs Barış Harekâtı açıklaması! Dünyaya net mesaj Dışişleri'nden Kıbrıs Barış Harekâtı açıklaması! Dünyaya net mesaj Haberi Görüntüle

TOGG CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YÖNETİMİNDE BANTTAN İNDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, banttan inen Anadolu kırmızısı rengindeki araç ile yolculuğa çıktı. Erdoğan, yoğun alkışlar eşliğide banttan inen ilk Togg'la birlikte açıklamalarda bulunacağı tören alanına giriş yaptı. 

Erdoğan'ı sahnede TOGG hissedarları karşıladı. Erdoğan'ın davetlilere hitap etmesinin ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Erdoğan'ın verdiği ilk Togg siparişinin belgesini takdim etti.

Hisarcıklıoğlu ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sergilenmek üzere banttan inen ilk Togg'un anahtarını Erdoğan'a verdi.

Peygamber efendimize hakaret etmişti! Bakan Yerlikaya duyurdu: O alçak yakalandı Peygamber efendimize hakaret etmişti! Bakan Yerlikaya duyurdu: O alçak yakalandı Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN VİZYON PROJESİ: TOGG

Segmentinin en uzun aks mesafesine sahip doğuştan elektrikli otomobil, tasarımının yanı sıra teknik özellikleriyle de öne çıkıyor.

Buna göre, Türkiye'nin Otomobili, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Doğuştan elektrikli modüler platform ile "300+" ve "500+" kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak.

Zehir tacirlerine 'NARKOÇELİK' darbesi: 12 ilde çok sayıda sokak satıcısı yakalandı Zehir tacirlerine 'NARKOÇELİK' darbesi: 12 ilde çok sayıda sokak satıcısı... Haberi Görüntüle

2030'A KADAR 1 MİLYON ÜRETİM PLANLANIYOR

Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından da 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk aracı olan SUV pazara çıkacak. Ardından da yine C segmentindeki sedan ve hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV'nin de aileye katılmasıyla "aynı DNA'yı taşıyan" ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Üretim kapasitesi yıllık 175 bine ulaştığında 4 bin 300 kişiye istihdam sağlayacak TOGG Gemlik Kampüsü'nde, 2030'a kadar tek bir platformdan 5 farklı modelde 1 milyon araç üretilmesi planlanıyor.

Kampüsün resmi açılışından sonra seri üretim sürecine geçmesi öngörülen Türkiye'nin akıllı otomobili Togg, "Anadolu", "Gemlik", "Oltu", "Kula", "Kapadokya" ve "Pamukkale" isimlerini taşıyan "Türkiye'nin Renkleri" ile yollarda olacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading