banner2

Türkiye'nin en büyük ikinci havalimanı Sabiha Gökçen'e teknoloji ödülü

Türkiye'nin en büyük ikinci havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen'e teknoloji ödülü verildi. Havalimanı, Tech Brands Turkey'de "Havalimanı'nda En Teknolojik Marka" ödülüne layık görüldü.

Gündem 21.03.2023, 15:22 21.03.2023, 17:19
Abone ol
Türkiye'nin en büyük ikinci havalimanı Sabiha Gökçen'e teknoloji ödülü

Türkiye'nin en büyük  ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen 'Havalimanında en toknolojik marka' ödlüne layık görüldü. 

LİDER MARKA SEÇİLDİ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Tech Brands Turkey'de bir ödüle layık görüldü. İSG'den yapılan açıklamaya göre, sunduğu hizmet ve teknoloji altyapısını yolcu memnuniyeti için sürekli geliştiren ISG, havalimanı kategorisinde tüketiciler tarafından lider marka seçildi.

41 FARKLI SEKTÖRDE TÜRKİYE GENELİ TÜKETİCİLERİN VERDİĞİ YANITLAR BAZ ALINDI

NielsenIQ Türkiye ve Pazarlamasyon iş birliği ile gerçekleştirilen ve Türkiye'deki markaların teknoloji alanındaki tüketici marka algısını araştıran ödül programı Tech Brands Turkey, beyaz eşyadan sigortaya, hava yolundan akaryakıta kadar 41 farklı sektörde, açık uçlu sorularla Türkiye genelindeki tüketici kitlesinin vermiş olduğu yanıtlar baz alınarak hazırlanan raporun sonucunda sıralamaya giren markaları ödüllendiriyor.

Araştırmada yer alan halk jürisi, her kategori için düşündükleri markayı, herhangi bir hatırlatma veya yönlendirme olmadan spontane şekilde yanıtlıyor.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ GÖRÜNTÜ İŞLEME SİSTEMİ İLE GİRİŞ YOLCU TRAFİĞİNİ HIZLANDIRIYOR

İSG, uçuş takibinden avantajlı kampanyalara kadar konforlu ve keyifli bir yolculuk için ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri mobil uygulama ile yolcularına sunuyor.

Yolcuların biniş kartları olmadan sadece yeni çipli kimlik kartlarıyla uçuşlarına hızlı ve kolayca gitmesine imkan veren sistemi de hayata geçiren Sabiha Gökçen, kimlik kartıyla boarding, bagaj etiketini üretme ve yapıştırıp bagaj sistemine teslim etme fırsatı da sunuyor.

Yapay zeka destekli görüntü işleme sistemi ile giriş, güvenlik geçiş, pasaport kontrol süreçleri ve yolcuların bekleme süreleri ölçülerek yolcu hareketinin takip edildiği Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yolcu trafiğini hızlandırıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!