Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye ile Yunanistan arasında kritik toplantı: Uluslararası işbirliği için taahhüt yinelendi

Türkiye ile Yunanistan arasında kritik toplantı: Uluslararası işbirliği için taahhüt yinelendi

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar ve Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexandra Papadopoulou, Ankara'da düzenli Siyasi Diyalog Toplantısı'nda bir araya geldi.  

Gündem

24.03.2024, 02:17

Türkiye ile Yunanistan arasında Ankara'da düzenlenen Siyasi Diyalog Toplantısı'nda uluslararası işbirliği için taahhüt yinelendiği bildirildi. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Yardımcısı Akçapar ile Yunan mevkidaşı Papadopoulou'nun Ankara'da düzenli Siyasi Diyalog Toplantısı yaptığı bildirildi.

Afrika'da Emine Erdoğan'a kanserle mücadele teşekkürü: Sizi çok seviyoruz kıymetli anne Afrika'da Emine Erdoğan'a kanserle mücadele teşekkürü: Sizi çok seviyoruz kıymetli... Haberi Görüntüle

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ İÇİN TAAHHÜT YİNELENDİ

Görüşmelerde, ikili ilişkilerin çeşitli veçhelerinin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konuların da ele alındığı belirtilen açıklamada, "Her iki taraf da iki ülke liderleri tarafından geçtiğimiz aralık ayında Atina’da imzalanan Atina Bildirgesi doğrultusunda mevcut olumlu atmosferi ikili ve uluslararası işbirliği alanlarında geliştirmek konusunda ortak taahhütlerini yinelemişlerdir." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye'ye yapması öngörülen ziyaretin hazırlıklarının da ele alındığı görüşmede, ikili ilişkilerin tüm veçhelerini içerecek şekilde mevcut diyalog kanallarında şimdiye kadar kaydedilen gelişmelerin değerlendirildiğinin altı çizildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Loading