SON DAKİKA
Türkiye için gün verildi: Ekim ayında en yüksek seviyeye çıkacak

Türkiye için gün verildi: Ekim ayında en yüksek seviyeye çıkacak

Dünya ve Avrupa’da etkili olan aşırı hava sıcaklıkları kavuruyor. Büyük Britanya Meteoroloji Kurumu Met Office'den korkutan hava tahminine göre hava sıcaklıkları geç gidecek. Ekim ayında hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi öngörülüyor.

Gündem

23.01.2024, 19:39

Büyük Britanya Meteoroloji Kurumu Met Office ise kış aylarına ilişkin önemli gelişmeyi duyurdu. Kış ayının daha geç geleceği ve ekim ayında hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesinin bekleniyor.

Başta Türkiye olmak üzere Avrupa'daki birçok ülke, çok sıcak bir yaz geçiriyor. İngiltere'de hava sıcaklıklarının 40 dereceye kadar yükselmesinin ardından vatandaşlar plajlara akın etti. Ağustos ayına girilmesiyle birlikte havaların ne zaman soğuyacağı da merak edilmeye başlandı. Büyük Britanya Meteoroloji Kurumu Met Office ise kış aylarını dört gözle bekleyenleri üzecek bir gelişmeyi duyurdu.

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul itirafı: İhmal ve ihanetle kirlenmiş sevgimizi kopyalayamazsınız Haberi Görüntüle

MEVDİM KAYMASI YAŞANIYOR

Birleşik Krallık'ta yaz resmi olarak 23 Eylül'de sona erecek ve sonbahar aynı gün başlayacak. Fakat bu sene yaz aylarının geç gelmesiyle birlikte mevsimlerin kaydığı da net şekilde gözlemlendi. İşte Met Office, mevsimlerin kaymasıyla ilgili önemli detayları paylaştı.

Parti binası değil terör yuvası! PKK propagandası yapan 2 DEM'li... Haberi Görüntüle

EKİM AYINDA YÜKSEK SICAK HAKİM OLACAK

Met Office sadece eylül ayının sonlarının değil, ekim ayının tamamının da yüksek sıcaklıklarla geçeceği bilgisini verdi. Ancak hava durumu tahmin merkezi, yaz aylarının sonunda yoğun yağışların şehirleri etkileyebileceği detayına da vurgu yaptı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading