Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye F-16 alternatifini buldu! Görüşmeler sürüyor

Türkiye F-16 alternatifini buldu! Görüşmeler sürüyor

Türkiye'nin F-16 savaş uçaklarına alternatif aradığı Alman basını tarafından iddia edildi. Konuyu manşetine taşıyan Alman basını, Türkiye'nin bir alternatifi olduğunu Eurofighter uçaklarının satın alınması konusuna Avrupa ile müzakerelerin devam ettiğini iddia etti.

Gündem

04.05.2024, 15:53

Almanya merkezli haber sitesi 'aero.de' Türkiye'nin F-16 ile ilgili engellemelerin devam etmesi halinde bir alternatif bulduğunu yazdı. 

Bir kişiyi silahla vurmuştu! DEM'li Sırrı Sakık'ın oğlu hakkında mahkemeden karar! Bir kişiyi silahla vurmuştu! DEM'li Sırrı Sakık'ın oğlu hakkında mahkemeden... Haberi Görüntüle

ABD İLE F-16 GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR 

'Türkiye savaş uçağı arıyor' başlıklı haberde, "Türkiye, Block 70 standardına sahip yepyeni F-16 savaş uçaklarının teslimatı için ABD ile görüşmelerini sürdürüyor." ifadelerine yer verildi. 

Fakat ABD'nin bu konuda engellemelere devam ettiği için Türkiye'nin farklı seçenekleri değerlendirdiğine dikkat çekildi. 

23 bin feette Yeşil Vatan'ı koruyacak: Terörün nefesini kesen TB2, Türkiye'ye nefes olacak 23 bin feette Yeşil Vatan'ı koruyacak: Terörün nefesini kesen TB2,... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE AVRUPA İLE EUROFİGHTER İÇİN GÖRÜŞÜYOR 

Bu seçeneklerin, Avrupa Birliği yapımı çok amaçlı Eurofighter Typhoon savaş uçağından ve Rus yapımı Su-35'ten oluştuğu iddia edildi.

Söz konusu haberde, "Odak noktası her zaman Su-35 oldu. Tek kişilik koltuklu uçak, uzun zamandır Türk hükümetinin, en azından yüzeysel, ilgisini uyandırdı. Su-35, en azından kamuoyunda bir seçenek olmaya devam ediyor. Türkiye ve Rusya'nın Su-35 konusunda gerçekten anlaşıp anlaşamayacaklarını göreceğiz." ifadeleri kullanıldı.

Selçuk Bayraktar o anları paylaştı: Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı Selçuk Bayraktar o anları paylaştı: Bayraktar TB3 bir testi daha... Haberi Görüntüle

'SU-35'LERİN THK'YA ENTEGRASYONU ZOR OLUR' 

Diğer yandan SU-35'lerin Türk Hava Kuvvetleri'ne entegrasyonunun 'zorlu' olacağı ifade edilerek Eurofighter savaş uçaklarının satın alınma ihtimalinin 'daha gerçekçi' olacağı belirtildi. 

Türkiye'nin asla alternatifsiz olmadığı, Eurofighter uçaklarının satın alınması konusunda Avrupa ile halihazırda müzakerelerin yürütüldüğü notu paylaşıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading