Yandex Metrica
SON DAKİKA
Türk ordusu ve MİT, Amerikalıların canını yaktı! Taziye mesajının ardında terör baronu Brett McGurk var

Türk ordusu ve MİT, Amerikalıların canını yaktı! Taziye mesajının ardında terör baronu Brett McGurk var

Yakın çalışma arkadaşı PKK'lı Hevrin Halef'in Barış Pınarı Harekâtı sırasında öldürülmesine 'savaş suçu' diyen Brett McGurk, emri altındaki CENTCOM'a taziye mesajı yayınlattı. Suriye kuzeyindeki temizlik işlemini nokta atışlarla sürdüren TSK ve MİT, terör destekçisi o ekibin canını yakmaya devam edecek.

Gündem

23.01.2024, 19:35

Milli İstihbarat Teşkilatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de teröristleri nokta atışıyla imha etmesi bu örgütün destekçisi ABD'yi çılgına çeviriyor. PKK/YPG'yi eğitip donatmaktan sorumlu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) ilk kez bir terörist için resmi sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı. 

Terör örgütünün 'YAT' kısaltmasıyla kurduğu sözde anti-terör biriminin sorumlusu Jiyan Tolhildan kod adlı Selva Yusuf, Kamışlı'da iki kadın teröristle birlikte öldürüldü. Türk SİHA'sından ateşlenen mühimmatın imha ettiği araçta YAT sorumlusu Yusuf'la birlikte PKK'nın Suriye'deki silahlı kadın kolu YPJ'de sözde komutan sıfatıyla görevli Roj Habir kod adlı Cana Hisso ile Barin Botan kod adlı Ruha Beşir de bulunuyordu. 

CENTCOM, PKK/YPG'nin YAT biriminde elebaşı pozisyonundaki Selva Yusuf'un DEAŞ'la mücadelede büyük yararlılıklar gösterdiğini ileri sürerek, yakınlarına ve PKK/YPG'nin tüm ortaklarına başsağlığı diledi. Terörist kadınların öldürülmesi konusunda oldukça hassas davranan Amerikalıların bu mesajı, Barış Pınarı Harekâtı sırasında 'modern Lawrence' Brett McGurk'un taziyesini hatırlattı. 

Marmara Denizi'nde renkler değişti! Suda gözüken o renk şoke etti:... Haberi Görüntüle

'HER YERİ ATEŞE VERİR, SONRA...'

Terör örgütlerini orkestra şefi gibi yöneten Brett McGurk son dört ABD başkanı ile de çalıştı. 

PKK ile DEAŞ arasındaki devir teslim tiyatrosunu başarıyla yöneten ve terör örgütünün Suriye'nin 3'te 1'ini işgal etmesini sağlayan Brett McGurk, Donald Trump döneminin ardından ABD Başkanı Joe Biden tarafından 'Kuzey Afrika ve Ortadoğu Koordinatörlüğü' ile ödüllendirildi. 

ABD'li senatörlerin "Önce her yeri ateşe verir, ardından elinde yangın söndürme tüpüyle belirir" ifadesiyle bahsettiği McGurk, bundan yaklaşık 3 yıl önce PKK/YPG elebaşı bir kadın için taziye mesajı yayınlamıştı.

BURSA İFTAR SAATİ 2024! Bursa'da akşam ezanı saat kaçta okunacak,... Haberi Görüntüle

PKK'LI KADININ ÖLDÜRÜLMESİNE 'SAVAŞ SUÇU' DEMİŞTİ

McGurk'un PKK/YPG'deki yakın çalışma arkadaşlarından Hevrin Halef (35), M4 karayolunu Suriyeli muhaliflerin ele geçirdiğinden habersiz şekilde zırhlı aracıyla ilerlerken kontrol noktasında gözaltı amacıyla durdurulmaya çalışılmış ancak Halef'in şoförü bir Suriyeli muhalifi araçla ezdikten sonra kaçmaya teşebbüs etmişti. 

Ardından muhalif grup Ahrar'üş Şarkiyye üyeleri YPG'li Halef'i taşıyan araca ve tekerleklerine ateş ederek içindekileri öldürmüştü. Her tarafı kanlar içinde toprağa bulanmış cesedinin görüntüleri sosyal medyada uzun süre gündemde kalan Hevrin Halef'in ölümü Brett McGurk'ü çok üzdü. 

Halef için taziye mesajı yayınlayan Amerikalı terör baronu, Türkiye destekli muhalifleri 'savaş suçu işlemekle' itham ederken hem Irak hem de Suriye'de yüzbinlerce insanın ölümündeki sorumluluğunu gözlerden saklamaya çalıştı. 

Adalet Bakanı Tunç'tan, İsrail'in yardım kuyruğundaki Filistinlileri hedef almasını kınama Haberi Görüntüle

O MESAJIN ARDINDA MCGURK VAR

CENTCOM komutanı general Michael Erik Kurilla, Suriye'de PKK/YPG elebaşı Ferhad Abdi Şahin'i sık sık ziyaret ediyor.

TSK ve MİT'in SİHA operasyonuyla başarılı bir şekilde imha ettiği YPG'li Selva Yusuf'un akıbeti 2019 Ekim ayında öldürülen Hevrin Halef'e benzedi. İkisinin de ölümü Amerikalıların canını çok acıttı. CENTCOM'un resmi hesaptan yayınladığı taziyenin arkasındaki ismin Brett McGurk olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. McGurk'le birlikte ABD, Rusya ve İsrail'in desteklediği PKK/YPG elebaşı Ferhad Abdi Şahin, TSK ve MİT'in başarılı operasyonlarıyla birlikte ekibinden pek çok ismi son dönemde kaybetmiş oldu.  

AFAD son dakika olarak duyurdu: Van'da hissedilen deprem meydana geldi Haberi Görüntüle

ABD'NİN 'KENDAL ERMENİ' SESSİZLİĞİ

Kendal Ermeni kod adlı Şahin Tekintanğaç

ABD ve PKK için sembolik önemdeki Ayn el-Arab'da bugün öldürülen sözde 'eyalet sorumlusu' Şahin Tekintanğaç hakkında CENTCOM ya da Brett McGurk'un neden tek kelime taziye yayınlamadığı merak konusu. 2014 yılı sonunda ABD ordusu, Türkiye sınırındaki Ayn el-Arab kasabasının adını 'Kobani' şeklinde değiştirmeye çalışmış ve burada terör örgütü DEAŞ'ın işgali gerekçe göstererek savaş uçaklarıyla büyük bir yıkıma imza atmıştı. Sonradan DEAŞ'ın -diğer bölgelerde olduğu gibi- çatışmasız olarak PKK/YPG'ye teslim ettiği 'Kobani'de eyalet sorumlusu olarak görev yapan Tekintanğaç, kendisine 'Kendal Ermeni' kod ismini vermişti. 

Örgütün Ayn el-Arab'daki tepe isminin MİT operasyonuyla öldürülmesi, hemen öncesinde YPG'nin merkezi Kamışlı'da imha edilen terörist kadınlar, PKK'nın baş destekçisi ABD'ye verilen önemli mesajlar oldu. 

SİHA atışıyla imha edilen Selva Yusuf, Suriye'de PKK/YPG elebaşı Ferhad Abdi Şahin'in yardımcılarından biriydi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading