Türkiye, yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Sabah 08.00'de başlayan oy verme işlemi tüm hızıyla devam ediyor.
Ankara'da Mansur Yavaş ile kıyasıya bir yarış içinde olan ve başkentin favorisi olarak adlandırılan Cumhur İttifakı Adayı Turgut Altınok, oyunu Kocatepe İlkokulu 4382 No’lu sandıkta ailesiyle birlikte kullandı.
![Zehir tacirlerine 'NARKOÇELİK' darbesi: 16 ilde 59 gözaltı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ekran-goruntusu-2024-07-23-080810.webp)
''DEMOKRASİNİN GÜZELLİĞİ''
Turgut Altınok, oyunu kullandıktan ilk sandık mesajını verdi. Altınok, yaptığı açıklamada ''Temennimiz bugün de olgunlukla vatandaşlarımız oylarını kullanırlar. Demokrasi herkesin kendi hür iradesinin tecellisidir. Demokrasinin güzelliği vatandaşın kendisini yönetecekleri seçmesidir.'' dedi.
![Dolandırıcılara 'SİBERAĞ' darbesi: Hesaplarında 3 Milyar 600 Milyon TL para hareketliliği bulunanlar paketlendi](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ekran-goruntusu-2024-07-18-081100.webp)
''SEÇİM İRADESİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ''
''Bugün de olgunlukla vatandaşlarımız oylarını kullanacaktır.'' diyen Altınok, ''Seçmenin iradesine sahip çıkacağız ve saygı duyacağız. Devletimizin başkentine, Ankaramıza seçimler hayırlı olsun. Kazanan şehirlerimiz ve Türkiye olsun. Seçimler Ankara'ya, ülkemize hayırlı olsun. Kazanan şehirlerimiz ve ülkemiz olsun.'' ifadelerini kullandı.