Yandex Metrica

Sitede Ara

TSK'nın en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'nun eğitim görüntüleri nefes kesti!

TSK'nın en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'nun eğitim görüntüleri nefes kesti!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'nun eğitimlerini içeren videoyu sosyal medyadan paylaştı.

Gündem

23.01.2024, 21:04

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) envanterindeki en büyük savaş gemisi ve dünyanın da ilk SİHA/İHA gemisi olarak bilinen TCG Anadolu'dan yeni görüntüler paylaşıldı. Milli Savunma Bakanlığı, Çok amaçlı amfibi gemisi TCG Anadolu'nun icra ettiği eğitimlere ait görüntüleri paylaştı. MSB'nin "TCG ANADOLU Çok Maksatlı Amfibi Gemimizin icra ettiği eğitimlerden görüntüler..." notunu düştüğü paylaşım sosyal medyada yoğun ilgiyle karşılandı.

Son dakika: Ayhan Bora Kaplan Davasıyla ilgili gözaltına alınmıştı: O Emniyet Müdürü serbest Son dakika: Ayhan Bora Kaplan Davasıyla ilgili gözaltına alınmıştı: O... Haberi Görüntüle

TCG ANADOLU 94 ARAÇ TAŞIYABİLİYOR 

TCG Anadolu, 231 metre uzunluğa ve 32 metre genişliğe sahip bulunuyor. Tam yük deplasmanı en fazla 27 bin 436 ton olan gemi, bu haliyle en az 20,5 knot azami sürat ve 16 knot ekonomik süratle görev yapabiliyor. Ekonomik sürati ile tam yükte en az 9 bin deniz mili seyir siasına sahip TCG Anadolu'nun içindeki su alabilen havuza her biri 1 tank taşıyan 4 mekanize çıkarma gemisi girebiliyor.

Gemi, araç güvertelerinde 13 tank, 27 zırhlı amfibi hücum aracı (ZAHA), 6 zırhlı personel taşıyıcı, 33 muhtelif araç, 15 römork olmak üzere toplamda 94 araç taşıyabiliyor. Geminin uçuş güvertesinde 10 helikopter veya 11 adet SİHA konuşlandırılabilecek, hangarda ise 19 helikopter veya 30 SİHA taşınabilecek. Gemi, 1223 personele ev sahipliği yapacak. Gemide, tam teşekküllü hastane imkanı ve 2 ameliyathane de bulunuyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading