Yandex Metrica

TPAO'dan 'şirket hisseleri satışa çıkarıldı' iddialarına yalanlama!

TPAO'dan 'şirket hisseleri satışa çıkarıldı' iddialarına yalanlama!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, sosyal medya hesapları ve internet siteleri tarafından yayılan şirket hisselerinin satışa çıkarıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını aktardı.

Gündem

23.01.2024, 22:19

TPAO'dan yapılan açıklamaya göre, sosyal medya ve internet sitelerinde iddia edilen 'şirket hisselerinin satışa çıkarıldığı' haberlerinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Ayhan Bora Kaplan davasında yeni gelişme: Dört emniyet görevlisine gözaltı! Ayhan Bora Kaplan davasında yeni gelişme: Dört emniyet görevlisine gözaltı! Haberi Görüntüle

YALAN HABERLER KARŞISINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Şirketin halka açık bir şirket olmadığı ve şirkete ait herhangi bir hisse satışı yapılmadığı kaydedildi.

Söz konusu iddiaları paylaşan sosyal medya hesapları ve internet sitelerine karşı yasal işlem başlatıldığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden, 'yatırım fırsatı' adı altında TPAO hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimleri bulunmaktadır.

Söz konusu yasa dışı girişimlerde Genel Müdürümüz Sayın Melih Han Bilgin'in fotoğraflarının yanı sıra ortaklığımızın logosu ve görselleri kullanılarak gerçek algısı yaratılmaya çalışılmıştır.

Kurumumuz yüzde 100 kamu sermayeli bir kamu iktisadi teşebbüsüdür. Halka açık bir şirket olmadığından, herhangi bir hisse satışı söz konusu değildir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading