SON DAKİKA

Sitede Ara

Tosuncuk Mehmet Aydın'ın ilk ifadesi ortaya çıktı! Bakın neden teslim olmuş

Tosuncuk Mehmet Aydın'ın ilk ifadesi ortaya çıktı! Bakın neden teslim olmuş

Çiftlik Bank'ın kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Mehmet Aydın, ifadesinde birçok konuya değinirken neden teslim olduğunu da açıklık getirdi.

Gündem

23.01.2024, 17:37

"Çiftlik Bank" davasının bir numaralı sanığı Mehmet Aydın’ın, emniyetteki sorgusu tamamlandı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen Mehmet Aydın'ın emniyet ifadesi ortaya çıktı.

14 Şubat Pazartesi 2024 İstanbul'da 4 saat boyunca elektrikler kesilecek!... Haberi Görüntüle

FİRMALAR AÇMIŞ

Aydın'ın emniyetteki ifadesinde Çitlik Bank projesini öncelikli bir internet oyunu olarak tasarladığını söylediği, oyuna yüksek katılımcı şirket kurmaya karar verdiği, sistemi Kıbrıs'ta kurduğu şirket üzerinden yönetmeye başladığını söylediği öğrenildi. 'Çiftlik Bank Projesinde' zamanla şarküteri ve çiftlikler açtığını ve bazı kişilerin para istemesine üzerine eşiyle yurt dışına çıktığını ve geri gelmediğini kaydeden Mehmet Aydın'ın yurtdışında bulunduğu süreçte de çeşitli ülkelerde firmalar açtığını belirttiği kaydedildi.

2024 Sandık görevlisi ücreti belli oldu! 31 Mart 2024 Yerel... Haberi Görüntüle

SİSTEMİ ASLA DOLANDIRICILIK AMACIYLA KURMADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Türkiye'deki Çiftlik Bank işlerinin ise çalışanlarınca yürütüldüğünü öne süren Aydın'ın Çiftlik Bank sisteminde kimseye kesin kazanç vaadinde bulunmadığını, onlara sadece sistem herhangi bir şekilde kapanırsa sadece ana para iadesi garantisi verildiğini, oyuna üye olanların gerçek çiftliklerde payı olmadığının söylendiğini iddia etti.

Ayrıca Aydın'ın ifadesinde binlerce üyenin de oyunda kazandığı paraları nakit olarak teslim aldığını, Çiftlik Bank'ın mucidi ve kurucusu olduğunu, bu sistemi asla dolandırıcılık amacıyla kurmadığını ve her zaman iyi niyetli davrandığını iddia ettiği kaydedildi.

Son dakika: MSB acı haberi duyurdu! 1 askerimiz şehit oldu Haberi Görüntüle

SİSTEMDE GÖREV ALAN ŞAHISLAR KÖTÜ NİYETLİYMİŞ

Şirketin kapandığı son ana kadar ana para iadesi yapmasının da iyi niyet göstergesi olduğunu öne süren Mehmet Aydın'ın sistemde görev alan kişilerin kötü niyetli davrandığını söyleyerek haksız menfaat temin ederek kendisini de zarara uğrattıklarını söylediği belirtildi.

Erzincan'da toprak altında kalan içişlerin yerleri tespit edildi mi? Bakan... Haberi Görüntüle

MAĞDURİYETLERİ KARŞILAYACAĞIM İÇİN TESLİM OLMUŞ

Aydın'ın tüm malvarlığının bu sistemden zarar görenlerin mağduriyetinin giderilmesi için kullanılmasını istediğini, basından soruşturmayı takip ederken Çiftlik Bank mağdurlarının 64 milyon lira zarara uğradığının haber yapılması üzerine Türkiye'de kurulu Çiftlik Bank organizasyonundaki şirketlerin mal varlıklarının 200 milyon lira civarında olmasından ve bu mağduriyeti karşılayacağından dolayı teslim olmaya karar verdiğini söylediği öğrenildi. Bunun üzerine Brezilya'daki büyükelçiliğe giderek teslim olduğunu beyan ettiği bilgisi edinildi.

Mehmet Aydın, Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nda soruşturmayı yürüten Savcı Yücel Ertaş'a ifade vermeye devam ediyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading