Yandex Metrica

TOKİ Kahramanmaraş deprem konut kura çekimi ne zaman? 2024 Mart TOKİ Kahramanmaraş Afşin kura sonuçları, hak kazananlar listesi belli belli oldu mu?

TOKİ Kahramanmaraş deprem konut kura çekimi ne zaman? 2024 Mart TOKİ Kahramanmaraş Afşin kura sonuçları, hak kazananlar listesi belli belli oldu mu?

6 Şubat 2023 tarihinde deprem felaketini yaşayan 11 ilimizde TOKİ ve AFAD işbirliği ile toplu deprem konutları yapılmaya ve hak sahiplerine dağıtılmaya devam ediyor. 19 Mart 2024 Salı günü, Kahramanmaraş başta Afşin olmak üzere TOKİ 3+1 ve 2+1 deprem konutları kura çekilişi yapılacak. TOKİ tarafından yapılacak olan çekilişie Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'dan eşlik edecek. Peki TOKİ Kahramanmaraş deprem konut kura çekimi ne zaman olacak? Bugün TOKİ Kahramanmaraş kura çekimi mi olacak? TOKİ Kahramanmaraş deprem konut başvurusu nasıl yapılır? Kahramanmaraş Afşin kura sonuçları, hak kazananlar listesi belli belli oldu mu? İşte 19 Mart TOKİ Kahramanmaraş deprem konutları hak kazananlar listesi...

Gündem

21.05.2024, 23:58

6 Şubat depremlerinden etkilenen şehirlerimizde TOKİ ve AFAD işbirliği ile deprem yaraları sarılmaya devam ediliyor. Depremlerin merkezi olan Kahramanmaraş'ta depremzedeler, evleri yıkılan vatandaşlar bugün yeni evlerine kavuşacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile bugün 19 Mart 2024 Salı günü Kahramanmaraş başta Afşin olmak üzere deprem konutları TOKİ hak sahipleri belli olacak. TOKİ 3+1 ve 2+1 deprem konut kura çekimi bugün öğle saatlerinde yapılması, yeni hak sahiplerine evlerin teslim edilmesi bekleniyor. Peki TOKİ Kahramanmaraş deprem konut kura çekimi ne zaman olacak? Bugün TOKİ Kahramanmaraş kura çekimi mi olacak? Kahramanmaraş Afşin kura sonuçları, hak kazananlar listesi belli belli oldu mu? İşte 19 Mart TOKİ Kahramanmaraş deprem konutları hak kazananlar listesi...

Kastamonu'da köy yangını! Bir mahalle yok oldu: Çok sayıda kişi evsiz kaldı Kastamonu'da köy yangını! Bir mahalle yok oldu: Çok sayıda kişi... Haberi Görüntüle

TOKİ KAHRAMANMARAŞ DEPREM KONUT KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

TOKİ Kahramanmaraş Elbistan, Afşin, Onikişubat, Dulkadiroğlu, Pazarcık, Göksun, Andırın, Çağlayancerit, Türkoğlu, Nurhak ve Ekinözü ilçelerinde deprem konutları kura çekilişinin 19 Mart Salı günü saat 15:00 gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile yapılması bekleniyor.

Dışişleri Bakanlığından Somali'ye taziye: 'Yanınızda olmaya devam edeceğiz' Dışişleri Bakanlığından Somali'ye taziye: 'Yanınızda olmaya devam edeceğiz' Haberi Görüntüle

TOKİ KAHRAMANMARAŞ AFŞİN DEPREM KONUT KURA SONUÇLARI

TOKİ bugün Kahramanmaraş'ta depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. TOKİ Kahramanmaraş'ta deprem konutları kura çekimini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile yapacak. Başta Afşin olmak üzere birçok bölgede deprem konutları yeni hak sahipleri ile buluşacak.

Bahçeli: Asıl hedef Türkiye'dir Bahçeli: Asıl hedef Türkiye'dir Haberi Görüntüle

2024 TOKİ KAHRAMANMARAŞ HAK KAZANANLAR LİSTESİ

TOKİ Kahramanmaraş hak kazananlar listesi şu an için belli olmadı. Bugün TOKİ kura çekilişi tamamlanması bekleniyor. Tamamlandıktan sonra hak kazananlar listesini haberimize ekleyeceğiz.

ANKA-3 ile HÜRJET'ten bir ilk! Birlikte kol uçuşu yaptılar ANKA-3 ile HÜRJET'ten bir ilk! Birlikte kol uçuşu yaptılar Haberi Görüntüle

TOKİ KAHRAMANMARAŞ DEPREM KONUT BAŞVURUSU NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

T.C. vatandaşı olması,

Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan "HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ" ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

Habere Tepki Ver

2

2

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading