banner2

'Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağız' diyen Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni açıklama! 'Kırgın bir şekilde oy verilecek'

6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adaylığı sırasında yaşanan krizin ardından yeniden masaya dönerek Kılıçdaroğlu'nun adaylığına boyun eğmesi İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun tepkisine neden olmuştu. Yavuz Ağıralioğlu yaptığı açıklamada "Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım." ifadelerini kullanmıştı.

Gündem 25.03.2023, 00:23 25.03.2023, 02:15
Abone ol
'Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağız' diyen Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni açıklama! 'Kırgın bir şekilde oy verilecek'

İYİ Parti'nin son 6'lı Masa toplantılarında yaşadığı krizin ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına boyun eğmesi Yavuz Ağıralioğlu'nu kızdırmıştı. 

İYİ Parti'nin masadan kalkmasının ardından yeniden masaya dönmesi ile fikir ayrılığı derinleşen Yavuz Ağıralioğlu geçtiğimiz günlerde TBMM'de CHP-HDP ittifakını sert sözlerle eleştirmişti. "Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağız" ifadelerini kullanan Ağıralioğlu, "Güçlendirilmiş, iyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli sunulmuş oldu" diye de konuşmuştu.

"KAHIRLI BİR ŞEKİLDE OY VERİLECEK"

Partisinden ve Millet İttifakı bileşenlerinden aldığı tepkilerin ardıdan Ağıralioğlu bugün sosyal medya hesabından dikkat çekici yeni bir açıklama daha yaptı. Kendisine gelen telefonlardından İYİ Partililerin kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy vereceklerini belirten Ağıralioğlu bu vebale ortak olmayacağını söyledi.

Ağıralioğlu sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu:

Elli yıllık ömrümü ve mücadelemi sadece ve sadece kendisine adadığım; Aziz Türk Milleti: Bildiğiniz üzere, siyaseti kalbimle yapıyorum ve hep muhafaza etmeye gayret gösterdiğim nezaketli bir üslup hattı üzerinde konuşmaya gayret ettim, eleştirilerimi yaptım ve de mücadele ettim.

Bugüne kadar da hep inandıklarımı konuştum, hep kalbimden gelenleri ve doğru bildiklerimi söyledim. Hiç riyakârlık yapmadım, milletime hiç yalan söylemedim, ne arkadaşlarımı ne milletimi kandırmadım ve bilerek yanlışı savunmadım. Bu dosdoğru istikamet üzere de bir hat inşa ettim.

Siyasi rakiplerimize tenkitlerimizi ifade ederken kullandığım dile özellikle dikkat ettim. Ayrıştıran, kutuplaştıran ve milletimizi bıktıran kavga, hakaret ve tehdit diline de asla tevessül etmedim. Milletimizin hakkı için haykırdım ve doğru bildiklerimi de ısrarla savundum.

Bildiğiniz üzere, TBMM'de düzenlediğim basın toplantısı ile itirazlarımı ve şerhlerimi de ilkeli siyaset ve şahsiyetimize borcumuzun bir gereği olarak milletim ile paylaştım. Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım.

'BU VEBALE ORTAK OLMAYACAĞIM'

İrademi beyan ettim. İradem nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilâtlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!