Yandex Metrica

Teröre Pençe-Kilit darbesi! 931 terörist etkisiz hale getirildi

Teröre Pençe-Kilit darbesi! 931 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı'nda bugüne kadar 931 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Gündem

17.05.2024, 07:13

Milli Savunma Bakanlığı haftalık basın bilgilendirme toplantısında, terörle mücadeleye ilişkin son veriler paylaşıldı.

Açıklanan rakamlara göre; son bir haftada 47 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak'tan bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı bine ulaştı.

Ayrıca geçtiğimiz hafta içerisinde Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 2 PKK'lı terörist daha Habur'daki hudut karakoluna teslim oldu.

Belindeki silahı çıkartıp karşılık verdi! Suikasta kurban giden Sinan Ateş'in vurulma anları ortaya çıktı! Belindeki silahı çıkartıp karşılık verdi! Suikasta kurban giden Sinan Ateş'in... Haberi Görüntüle

TERÖRE 'PENÇE-KİLİT' DARBESİ

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekat bölgesinde devam eden arama-tarama faaliyetleri kapsamında da teröristlere ait 4 odalı bir mağara tespit edildi. Mağaralarda muhtelif miktarda; uçaksavar ve tanksavar silahı, roketatar, bomba atar, havan, piyade tüfeği, keskin nişancı tüfeği ve makinalı tüfek ile bunlara ait mühimmat, el bombaları, dürbün, telsiz ve çok sayıda malzeme ele geçirildi.

19 Mayıs Emir Can İğrek konseri bedava mı, nerede olacak? 19 Mayıs Emir Can İğrek konseri bedava mı, nerede olacak? Haberi Görüntüle

931 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Pençe-Kilit Harekatı'nda bugüne kadar 931 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda, değişik çaplarda toplam 1970 silah ve 837 bin 630 mühimmat ele geçirildi, 2 bin 741 mayın/el yapımı patlayıcı tespit ve imha edildi, 1021 mağara/sığınak da kullanılamaz hâle getirildi.

Bakan Tunç’tan UCM’ye Gazze çağrısı: Suçlular tutuklanmalı Bakan Tunç’tan UCM’ye Gazze çağrısı: Suçlular tutuklanmalı Haberi Görüntüle

YASA DIŞI GEÇİŞLERE İZİN YOK

Cumhuriyet tarihinin en yoğun tedbirleri ve tesis edilen çok katmanlı emniyet sistemi ile korunan hudutlarda, 493’ü son bir haftada olmak üzere, 1 Ocak’tan bugüne kadar yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 3 bin 981 şahıs yakalandı. Son bir haftada engellenen 1675 şahıs ile birlikte bu yıl içerisinde engellenen kişi sayısı 54 bin 117 oldu.

Araç sahipleri! 2 ayınız kaldı: Bunları yapmayan trafiğe çıkamayacak Araç sahipleri! 2 ayınız kaldı: Bunları yapmayan trafiğe çıkamayacak Haberi Görüntüle

KAMUDA TASARRUF TEDBİRLERİ

Milli Savunma Bakanlığı'nın tasarruf tedbirlerine de değinen kaynaklar, şu ifadeleri kullandı;

"Hâlihazırda yürürlükte bulunan idari hususlardaki tasarruf tedbirlerine en fazla uyan bakanlıklardan biriyiz. Söz konusu yeni tedbirler kapsamında; Bakanlığımızın Savunma ve Güvenlik alanındaki görev ve sorumluluklarını etkileyecek bir husus bulunmamaktadır. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın alınacak tasarruf tedbirleri hakkında yapmış olduğu açıklamada da görüleceği üzere savunma ve güvenlik alanları hariç tutularak gerekli hassasiyet gösterilmiştir. Bakanlığımız da önümüzdeki dönemde, açıklanan tasarruf tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam edecektir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading