Yandex Metrica

Temel Karamollaoğlu'ndan Ayasofya çarkı: AK Parti'nin kazanımları korunacak

Temel Karamollaoğlu'ndan Ayasofya çarkı: AK Parti'nin kazanımları korunacak

Altılı Masa'nı ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde ''Ayasofya fethin sembolüyse Fatih’in sembolü de adalettir. İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek manada açılmış olacak. Kendi ruhuna kavuşacaktır.'' paylaşımıyla tepki çekmişti. Karamollaoğlu yeni açıklamasında "Kazanımlardan taviz vermeyeceğiz" diyerek çark etti.

Gündem

11.04.2024, 06:06

Ayasofya'nın cami statüsüne çevrilmesinin üzerinden 3 yıl geçerken, gözler 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere çevrildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklayan Altılı Masa'nın ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Türkiye'de milli yas ne kadar sürecek? Türkiye'de milli yas ne kadar sürecek? Haberi Görüntüle

''AYASOFYA GERÇEK MANADA AÇILMIŞ OLACAK''

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, resmi Twitter'dan yaptığı paylaşımda, şunları yazdı;

 "Ayasofya fethin sembolüyse Fatih’in sembolü de adalettir. İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek manada açılmış olacak. Kendi ruhuna kavuşacaktır." 

İmamoğlu'ndan gazetecilerin tüm masraflarının İBB tarafından ödendiği Roma gezisi yorumu: 'Bir daha yapmayız' İmamoğlu'ndan gazetecilerin tüm masraflarının İBB tarafından ödendiği Roma gezisi yorumu:... Haberi Görüntüle

9 Mayıs Eurovision yarı final hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak? 9 Mayıs Eurovision yarı final hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak? Haberi Görüntüle

''KAZANIMLAR KORUNACAK''

Temel Karamollaoğlu'nun, 24 Temmuz 2020 tarihinde cami olan Ayasofya için "bir kısmı turistlere kazandırabilir" sözleri büyük tepki ve çekti ve tartışmalara yol açtı. Katıldığı televizyon kanalında konuşan Temel Karamollaoğlu, ''Hiç kimse endişe etmesin. İmam hatipler kapatılmayacak, başörtüsü yasaklanmayacak, Ayasofya cami olmaktan çıkmayacak. Kazanımlardan taviz vermeyeceğiz. Bu altı partinin de ortak taahhüdü.'' değerlendirmesinde bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading