TBMM'den ortak Kazakistan açıklaması

TBMM'de grubu olan siyasi partilerden yapılan ortak Kazakistan açıklamasında, Türkiye'nin barış ve istikrar için her türlü desteği vermeye devam edeceği belirtildi.

Gündem 12.01.2022, 19:15 12.01.2022, 23:53
Abone ol
TBMM'den ortak Kazakistan açıklaması

TBMM'de grubu olan siyasi partiler Kazakistan'da gerçekleşen son olaylara ilişkin ortak bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Kazakistan makamlarının sergilediği dayanışmayı unutmayacaktır" ifadeleri vurgulandı.

"TÜRKİYE, KAZAKİSTAN'A HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYİ SÜRDÜRECEKTİR"

Olaylarda vefat eden vatandaşlara başsağlığı dilenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kardeş Kazakistan’da son günlerde meydana gelen gelişmeleri endişeyle takip etmekteyiz. Kazakistan’ın istikrar ve huzuru bizler için ülkemizin barış ve huzuru kadar önemlidir. Kazakistan halkının sağduyusu ve yönetimin dirayetli tutumu sayesinde olayların yatışmaya ve ülkede durumun normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz. Olaylarda vefat eden Kazak kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

İnsan hayatını tehlikeye atan, kamu düzenini bozan ve mala zarar veren şiddet eylemlerini kınıyoruz. Kazakistan yönetiminin halkın esenlik ve refahını daha da artırmaya yönelik reform gündemini destekliyoruz. Gazi Meclisimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Kazakistan makamlarının sergilediği dayanışmayı unutmayacaktır.

Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan’ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan’ın bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!