Yandex Metrica

Sitede Ara

Tahran Zirvesi'nde o fotoğraf Almanları rahatsız etti! Bu bir meydan okumadır

Tahran Zirvesi'nde o fotoğraf Almanları rahatsız etti! Bu bir meydan okumadır

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Tahran Zirvesi'ne ilişkin değerlendirmede bulundu. Baerbock, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin verdiği fotoğraf karesi için "Bu bir meydan okumadır" demesi dikkat çekti.

Gündem

23.01.2024, 19:34

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Tahran Zirvesi'nde Erdoğan, Putin ve Reisi'nin verdiği fotoğrafla alakalı Alman gazetesi Bild'e açıklamalarda bulundu. Baerbock, "Türk Cumhurbaşkanı'nın bu fotoğrafta olması, kibarca söylemek gerekirse; bir meydan okumadır" dedi.

Baerbock, fotoğraf karesinin kendisi için, özellikle de bir NATO üyesi açısından anlaşılmaz olmaktan öte olduğunu söyledi. Alman Bakan, "Tahran'daki toplantı, ortak değerlerimiz için bir arada durmamızın ne kadar önemli olduğunu tekrar gösterdi" dedi.

PUTİN İÇİN DESPOT KELİMESİNİ KULLANDI

Baerbock, Rusya Devlet Bakanı Putin için ise, despot ifadelerini kullandı. Baerbock, "Toplum olarak bir arada durmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Putin'in amacı toplumları ve demokrasileri bölmek. Putin'in ağlayıp ağlamadığı umurumda değil. Rus lider, uluslararası hukuku ihlal eden bir savaş yürütüyor. Ukrayna halkının barış, özgürlük ve güvenlik içinde yaşama hakkı vardır" diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading