Yandex Metrica

Suudi Arabistan'da deprem için toplanan bağış miktarı 100 milyon doları aştı!

Suudi Arabistan'da deprem için toplanan bağış miktarı 100 milyon doları aştı!

Suudi Arabistan'da Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için 7 Şubat günü başlatılan ve hala devam eden yardım kampanyasında bugüne kadar, 376 milyon 383 bin 497 riyal (100 milyon 239 bin dolar) toplandığı bildirildi.

Gündem

06.02.2024, 07:44

Suudi Arabistan kamu kurumu Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, Kral Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın talimatı sonrası 7 Şubat günü Türkiye ve Suriye'de yaşanan deprem için yardım kampanyasın başlattı. 

Hareket Proje ING Bank, QNB Finansbank halka arzda var mı, yok mu? Hareket Proje hangi bankada var? Hareket Proje ING Bank, QNB Finansbank halka arzda var mı,... Haberi Görüntüle

100 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ TOPLANDI 

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi'ne ait Sahem Platformu üzerinden "Katkılarınız Türkiye ve Suriye'deki depremzedelerin acılarını hafifletiyor" temasıyla devam eden yardım kampanyasında toplanan meblağ 376 milyon 383 bin 497 riyale (100 milyon 239 bin dolar) ulaştı.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi Başkanı Abdullah bin Abdülaziz er-Rabia, 14 Şubat'ta yaptığı açıklamada, Türkiye ve Suriye'deki deprem bölgelerine 3 bin konteyner ev gönderileceğini açıklamıştı. 

Apple'dan ChatGPT hamlesi: iOS 18 güncellemesiyle birlikte iPhone'a gelecek Apple'dan ChatGPT hamlesi: iOS 18 güncellemesiyle birlikte iPhone'a gelecek Haberi Görüntüle

11 YARDIM UÇAĞI GÖNDERİLDİ 

Diğer yandan Suudi Arabistan bugüne dek Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerde zarar gören depremzedelere destek vermek için Türkiye ve Suriye'ye 11 yardım uçağı gönderdi. 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading