Sultanbeyli'de Ali Kuşçu İmam Hatip Ortaokulu tarafından "Ailemle Siyer-i Nebi Yolunda: Peygamberimizi Anma ve Ödül Töreni" düzenlendi. Programa Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş, Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim, Eğitimci-Yazar Zekeriya Erdim, çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.
![Naci Görür'den Bingöl'deki deprem sonrası korkutan uyarı: 'Deprem küçük ama yeri can sıkıcı'](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/naci-gorur2046426874.webp)
MESCİD-İ AKSA ŞİİRİ DUYGULANDIRDI
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ndeki program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 6 Ocak 2000'de kaybettiğimiz Mehmet Akif İnan'ın "Mesci-i Aksa" şiirini okuyan bir ortaokul öğrencisi, izleyenleri duygulandırdı. Ardından sahneye çıkan koro Filistin mücadelesinin sembolü haline gelen "Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık" ezgisini, seslendirdi.
![Akıllara durgunluk veren olay! Eşini boynu ve ayaklarından bağlayarak saatlerce işkence yaptı! 'Sigara yakarak izledim'](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/pis.webp)
PEYGAMBER EFENDİMİN HAYATINDAN ÖRNEKLER VERİLDİ
Öğrencilerin başarılı sahne performansının ardından Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim ve Eğitimci-Yazar Zekeriya Erdim katılımcılara sunum yaptı. Peygamber Efendimiz’in hayatı, sosyal ve toplumsal yaşamı başta olmak üzere pek çok konuda bilgi paylaşımında bulunuldu. Hadis-i Şerif’lerden alıntılar yapılarak, Peygamber Efendimiz’in örnek bir insan oluşuna vurgu yapıldı.
![Dağın zirvesinde gizemli mumya! 22 yıl önce kaybolan dağcı olduğu düşünülüyor](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mumya.webp)
ÖDÜLLER SAHİPLERİNE TAKDİM EDİLDİ
Programın bitimiyle beraber yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Bu arada Saliha Erdim adına Kudüs’te 3 adet Zeytin Ağacı dikildiğine ilişkin belge, Ali Kuşçu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Adem Şahin tarafından takdim edildi. Yazar Saliha Erdim, öğrenci ve velilerden gelen talep üzerine kitaplarını imzaladı.
Yorum Yaz