Yandex Metrica

Sülfürik asitle ormanı yakın talimatı TikTok'tan! PKK'nın kirli ağı deşifre oldu

Sülfürik asitle ormanı yakın talimatı TikTok'tan! PKK'nın kirli ağı deşifre oldu

Antalya'nın Finike ilçesinde ormanı yakarken yakalanan Ahmet Kumak isimli cani, talimatı PKK'nın TikTok üzerinden verdiğini anlattı. Ahmet Kumak, ''Devran-Rojhat kod adlı terörist benimle bağlantıya geçti. 'Daha önce görmediğiniz kadar para göndereceğiz.' dedi, kabul ettim.'' şeklinde ifade verdi. Hainlik için kullanılan paraların yurt dışından geldiği belirlendi.

Gündem

23.01.2024, 21:18

Geçtiğimiz yıl Antalya'nın Finike İlçesi'nde Ahmet Kumak isimli şahıs internetten sipariş ettiği sülfrik asitle bölgedeki ormanları ateşe vermek isterken, suçüstü yakalandı ve tutuklandı. 

Ahmet Kumak isimli cani, talimatı PKK'nın TikTok üzerinden verdiğini anlatırken ''Devran-Rojhat kod adlı terörist benimle bağlantıya geçti. 'Daha önce görmediğiniz kadar para göndereceğiz.' dedi, kabul ettim.'' şeklinde ifade verdi. 

Konuyla ilgili soruşturma devam ederken terör örgütü PKK/KCK'nın sözde 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' adlı yapılanma deşifre oldu ve çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

İlkin Aydın ile Barış Alper Yılmaz sevgili mi? İlkin Aydın ile Barış Alper Yılmaz sevgili mi? Haberi Görüntüle

TALİMATI RODİ BAKIR VERDİ

Ahmet Kumak'a talimatı veren kişinin de Rodi Bakır olduğu tespit edildi. Rodi Bakır'ın 2020 yılında çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen Roni Bakır'ın kardeşi olduğu bilgisine ulaşıldı. MASAK ile ortak bir çalışma yürüten polis, Rodi Bakır'ın yangın tarihindeki HTS kayıtlarını incelemeye aldı. Rodi Bakır'ın, suç ortağı Fırat D. ile birlikte Sarıçam'a bağlı Güllüce Mahallesi'ndeki ormanlık alanda 6 saat boyunca keşif yaptığı tespit edildi. Onları da Bakır'ın kardeşi Agit Bakır'ın yönlendirdiği belirlendi. Zanlıların, keşif sonrası terör örgütünün ilk eylem tarihi olan 13 Ağustos'ta; Güllüce ve Çamlıca mahallelerinde 20 dakika arayla yangın çıkardığı bilgisine de ulaşıldı.

Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu: 4 ilde BOZDOĞAN-38 operasyonu: Çok sayıda gözaltı var! Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu: 4 ilde BOZDOĞAN-38 operasyonu: Çok sayıda... Haberi Görüntüle

120 BİN LİRA FİNANS DESTEĞİ

Polis, Mersin'de yakalanan Rodi Bakır ve Fırat D. ile birlikte ona orman yakma ve sabotaj eylemleri için 120 bin lira finans desteğinde bulunan F.A., L.C., M.D., A.E. ve S.B.'yi, geçtiğimiz temmuz ayında yakaladı. Fırat D. ile birlikte 3 kişi tutuklanırken, operasyonlar da bununla sınırlı kalmadı.

65 yaş üstü muaf olacak: Hastanelerde yeni dönem yarın başlıyor 65 yaş üstü muaf olacak: Hastanelerde yeni dönem yarın başlıyor Haberi Görüntüle

TİKTOK'TAN GÖNDERİLEN VİDEOLARLA ÖĞRETİLMİŞ

Ormanların yakılması için paralarıj yurt dışından gönerildiği tespit edildi. Orman yakma eylemleri için yurt dışından gönderilen paraları, PKK'lılara aktardığı iddia edilen S.Ö., İ.H.A., N.D., A.D. ile birlikte S.İ. adlı kadın, 15 Ağustos'ta yakalandı. Zanlıların, o tarihlerde 2 milyon TL'lik para transferi yaptığı belirlendi. Sözde 'Ateşin İnisiyatifi Çocukları' adlı yapının, orman yakacak kişileri teröristlerin ailelerinden oluşan, sözde 'değer/yurtsever aileler' arasından seçtiği ortaya çıktı. Örgüt, ormanları nasıl yakacaklarını sosyal medya uygulaması TikTok'tan gönderdiği videolarla öğretmiş.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading