SON DAKİKA
Süleyman Soylu'dan Hadi ve Süleyman Özışık'a Suç Duyurusu!

Süleyman Soylu'dan Hadi ve Süleyman Özışık'a Suç Duyurusu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Gündem

23.01.2024, 17:29

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Sedat Peker tarafından ortaya atılan iddiaların ardından Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkında "hakaret", "iftira" ve "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım"dan suç duyurusunda bulundu. Soylu'nun avukatı Uğur Kızılca'nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede, Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ve Peker'in işbirliği yaptığı kişilerin tespit edilmesinin istendiği hatırlatıldı.

Dilekçede, Peker'in 18 Mayıs'ta sosyal medya hesabından kamuoyunda kendi lehine algı oluşturmak amacıyla Hadi Özışık ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin 2 video yayınladığı anlatıldı. Peker'in bu görüntüleri, Soylu tarafından sözde aracı gönderildiği iddiasını ispatlamak için yayımladığını ifade ettiği bildirildi.

Soylu'nun avukatının savcılığa sunduğu dilekçede şu ifadelere yer verildi:  "Videonun içeriğinden müvekkilimin bu görüşmenin gerçekleştirildiğinden, görüşmede geçen olaylardan bilgisinin olmadığı çok net bir şekilde anlaşılmaktadır. Diğer yandan bu görüşme aslında şüphelilerin acizliğini, müvekkilime yönelik kumpaslarını da net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Müvekkilimin video içeriğinde kendisiyle görüşmeye geldiği iddia olunan Süleyman Özışık ile 20 Haziran 2020'den bu yana görüşmesi olmamıştır. Hadi Özışık'tan da bu yönde bir talepte bulunmamıştır. Ancak buna rağmen videoda Hadi Özışık'ın müvekkilimin ismini, tanışıklığını kullandığı, video içeriğiyle ilgili yönlendirmeler yaptığı görülmektedir. "

"ÖZÜR BEYANI SUÇTAN KURTULMAK İÇİN YETERLİ DEĞİL" 

Video içeriği incelendiğinde bu videoların daha önce bundan yararlanacak olan terör örgütleri mensuplarına, iş birliği içerisinde olan siyasilere ve firari Peker ile iş birliği halinde olan kişilere servis edildiğinin anlaşıldığı belirtilen dilekçede "İş bu dilekçenin hazırlanması sırasında şüpheli Hadi Özışık müvekkilimin bilgisinin olmadığını, müvekkilimin isminin kullanıldığını kabul eden bir özür beyanı yayımlamıştır. Ancak bu özür beyanı şüpheli hakkında iddia ettiğimiz suçtan kurtulması için yeterli bir sebep değildir." ifadelerine kullanıldı.

"MAFYA SALDIRISI SONUÇSUZ KALACAK"

"Müvekkilim, organize suç örgütü lideri firari şüphelisinin kendisinin düşmüş olduğu aciz durumdan kurtulmak için hezeyanlarıyla ve sığındığı çevrelerin eline tutuşturduğu senaryolarla yayımladığı uydurma içerikli videosuyla ilgili gerekli yasal başvuruları yapmıştır. Firari şüphelinin videolarını hatta içeriklerini önceden haber veren, videolar yayımlanır yayımlanmaz her nasılsa gerek sosyal medya gerekse televizyon kanallarında önceden bilgi sahibi oldukları her halinden anlaşılır şekilde analiz yapan, algı yaratmaya çalışan terör örgütleri mensuplarıyla bunlarla iş birliği halinde olan siyasilerin nemalanmaya çalıştığı bu mafya saldırısı da hiç şüphesiz sonuçsuz kalacaktır." ifadeleri yer aldı. 

Peker tarafından yayınlanan sözde görüntülü görüşme videosunun uydurma ve hayali senaryolar içerdiği belirtilen suç duyurusu dilekçesinde şüpheliler hakkında gerçeğe aykırı iddialarda yer alan hakaret ve iftiralarla ilgili soruşturma yapılarak delillerin toplanması ve ceza davası açılması talep edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Kemal Karadağ

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading