Yandex Metrica

Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri başlıyor: 24-27 Mayıs tarihlerinde Rami Kütüphanesi'nde!

Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri başlıyor: 24-27 Mayıs tarihlerinde Rami Kütüphanesi'nde!

Şule Yüksel Şenler'in kalemiyle verdiği özgürlük mücadelesi, yeni nesillere anlatılması ve tanıtılması amacıyla Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından 24-27 Mayıs tarihlerinde Rami Kütüphanesi'nde düzenlenecek Kitap ve Kültür Günleri'nde kutlanacak.  

Gündem

23.05.2024, 14:40

Edebiyatçı yazar ve aktivist Şule Yüksel Şenler'in anısına Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından 24-27 Mayıs tarihleri arasında Rami Kütüphanesi’nde Kitap ve Kültür Günleri düzenlenecek. Yazarın 29 Mayıs'taki doğum günü zengin bir kültür etkinliği ile Vakıf tarafından kutlanacak.

Şule Yüksel Şenler’in kalemiyle verdiği özgürlük mücadelesinin ve bu alandaki örnekliğinin yeni nesillere anlatılması ve tanıtılmasını amaçlanan bu etkinlikte, edebiyat, sanat ve kültür alanında zengin içeriklerle dolu olacak programda 45 yayınevi stand açıyor. Demet Tezcan, Dursun Ali Tökel, Hayati İnanç, Bahadır Yenişehirlioğlu, Nurullah Genç gibi isimlerin katılacağı imza günleri ve söyleşiler okur-yazar buluşmalarıyla taçlandırılacak.

Azra Kohen'den skandal paylaşım sonrası açıklama: Müslüman ailede büyüdüm! Azra Kohen'den skandal paylaşım sonrası açıklama: Müslüman ailede büyüdüm! Haberi Görüntüle

ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Yaratıcı Düşünme, Hayat Sevinci, Etkileşimli Okuma ve Hikâye Anlatıcılığı gibi başlıklar altında seminerlerin gerçekleştirileceği Şule Yüksel Kitap ve Kültür Günleri’nde 24 Mayıs Cuma Saat günü saat 11:00’de "Elif ve Arkadaşları" çizgi filminin çocuk müzikali, 24 Mayıs Cuma Saat 20:00’de "Birleşen Yollar" film gösterimi, 25 Mayıs Cumartesi Saat 20:00’de "RAFADAN TAYFA: Göbeklitepe" animasyon filmi gösterimi, 27 Mayıs Pazartesi Saat 11:00’de Zeynep Betül Akyıldız ile çocuk masalları etkinliği düzenlenecek.

Kitap ve Kültür Günleri kapsamında ek olarak çocuklar için geometrik desenler, takımyıldız dürbünü yapımı, güneş ve gezegenler, karanlık oda, kadran yapımı, ebru sanatı, performatif resim yarışması ve yüz boyama atölyeleri gibi eğitici etkinlikler de düzenlenecek. Ek olarak, sumo güreşi, mini golf, floor curling, masa futbolu ve bilek güreşi gibi çeşitli spor etkinlikleri ve yarışmalar da etkinliğin bir parçası olacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri tüm İstanbulluları ağırlamaya hazırlanıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading