banner2

Sözcü bile altılı masayla dalga geçti: Eyy aday! Geldiysen altı kez masaya vur

11. kez bir araya gelen altılı masadan beklenen karar yine çıkmadı. 9 saat süren toplantı bugünkü gazetelerin manşetlerini süslerken CHP'ye yakınlığıyla bilinen Sözcü'nün ilk sayfasındaki haber dikkatlerden kaçmadı. Altılı masadan ümidini kesen Sözcü gazetesinin manşetinde ''Eyy aday! Geldiysen altı kez masaya vur.'' ifadeleri yer aldı.

Gündem 27.01.2023, 11:01 27.01.2023, 12:06
Abone ol

14 mayıs tarihinde yapılacak seçimler öncesi Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak açıklandı ancak altılı masa henüz adayını belirlemedi. Dün İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ev sahipliğinde 11. kez bir araya gelen altılı masada ilk kez adaylık konusu gündeme geldi.

9 SAAT SÜREN TOPLANTIDA YİNE ADAY YOK

İlk kez adaylık konusunun gündeme geldiği toplantı yaklaşık 9 saat sürdü ancak merak edilen soru yine yanıt bulmadı. Yani altılı masa adayını yine açıklamadı. Meral Akşener'in gönlünde Ekrem İmamoğlu ve Mansur yavaş vardı. Ancak Mansur Yavaş geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu'na olan desteğini açıkladı. Geriye kalan İmamoğlu ise Akşener'in desteğine rağmen ilgi görmedi ve yarışta saf dışı kaldı. Kulislerde dolaşan bilgiye göre; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun şubat ayında cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanacağı öğrenildi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Gerek sosyal medya gerekse muhalif medya altılı masanın bu kez de aday çıkarmamasını eleştirdi. Sosyal medya kullanıcıları, sık sık bir araya gelen ve seçimlerin yapılmasına kısa bir süre kalmasına rağmen hala adayını belirlemeyen altılı masanın adayının göreve geldiği takdirde ülkeyi nasıl yöneteceği konusunda şüpheleri arttı. Vatandaşlar, altılı masanın bir an öne adayını açıklaması gerektiğini belirtirken muhalefete tepki gösterdi.

SÖZCÜ GAZETESİ BİLE DALGA GEÇTİ

9 saat süren toplantı bugünkü gazetelerin manşetlerini süslerken CHP'ye yakınlığıyla bilinen Sözcü gazetesinin ilk sayfasındaki haber dikkatlerden kaçmadı. Altılı masadan ümidini kesen Sözcü gazetesinin manşetinde ''EYY ADAY! GELDİYSEN ALTI KEZ MASAYA VUR'' ifadeleri yer aldı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!