banner2

Soylu: Yakın zamanda önemli bir bölgemiz daha teröristlerden temizlenecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Yakın zamanda Türkiyemizin önemli bir bölgesinin daha temizlendiği haberini vermek nasip olur. Cumhuriyetimizin 100. yılında yurt içinde tek bir teröristin kalmadığı haberini milletimize vereceğiz.'' dedi.

Gündem 16.08.2022, 14:50 16.08.2022, 19:39
Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bahçelievler'de bir otelde gerçekleştirilen sempozyumun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

''TENDÜREK DAĞI İLK KEZ TERÖRDEN ARINDI''

 "Öncelikle kahraman jandarmamıza, emniyetimize minnetlerimizi ifade ediyoruz. Eren-32 Abluka operasyonunda bundan iki gün önce, 3 teröristten biri ölü, 2 yeşil kategori sağ olarak ele geçirildi. Ardından ele geçirdiğimiz teröristlerin de yer göstermeleri neticesinde 2 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece Tendürek Dağı ilk kez terörden arındı. Geçen kıştan hemen önce Tendürek dağının en tepesine bir üst bölgesi kuruyoruz. Yolunu yapmıştık, çalışmalar tamamlandı.

''YAKIN ZAMANDA ÖNEMLİ BİR BÖLGENİN TEMİZLENME HABERİNİ VERİRİZ''

Gerek göçmen kaçakçılığı olsun gerek sınırdaki kaçakçılığı olsun, gerek uyuşturucu kaçakçılığı olsun bütün bunları engelleyebilecek çok güçlü bir üst bölgesini orada tuttuk. Üst bölgesinin yapımı 2 ay içerisinde bitecek. Amanoslar tamamen temizlenmişti, Hatay'dan Adıyaman'a kadar büyük bir hattan bahsediyoruz. Yakın zamanda inşallah önemli bir yerin temizlenme haberini vermek nasip olur. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir mücadele ortaya koyuyor" 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!