Yandex Metrica

Sitede Ara

Son seçim anketinden çarpıcı sonuçlar! Hangi parti ne kadar oy alıyor?

Son seçim anketinden çarpıcı sonuçlar! Hangi parti ne kadar oy alıyor?

2023 seçimlerine artık az bir süre kalırken anket çalışmaları da hız kazanmaya başladı. Peki son anket çalışmasına göre, AK Parti, MHP, CHP, HDP, TİP, İYİ Parti, Memleket Partisi, Yeniden Refah Partisi'nin oy oranı kaç? Kamuoyu araştırmacısı İhsan Aktaş, katıldığı canlı yayın programında açıkladı.

Gündem

08.02.2024, 15:44

Genar Araştırma Şirketi'nin Mart ayında 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri için gerçekleştirdiği son anket çalışmasını kamuoyu araştırmacısı İhsan Aktaş katıldığı canlı yayında açıkladı.

Bugün Marmaray ücretsiz mi, bedava mı (15 Haziran)? Bugün Marmaray ücretsiz mi, bedava mı (15 Haziran)? Haberi Görüntüle

AK PARTİ'NİN OY ORANI YÜZDE 40 İLE 42 BANDIN DA 

AK Parti'nin oy oranını açıklayan Aktaş, "AK Parti'nin ekonominin hararetini düşürmesiyle, enflasyonu dengelemesiyle ve vatandaşın sorunu olan 10 tane her biri 1-3 milyon insana karşılık gelen meselede adım attı. Konut hamlesi, ihracat rakamları, işsizliğin azalması, esnafın borcunun silinmesi, TOGG'un açılışı, EYT'nin açıklanmasıyla birlikte AK Parti'nin oy oranı yüzde 40 ile 42 arası bir banda geldi" dedi. 

Hamas'tan İsrail'in Kudüs kararına sert tepki: 'Kudüs'ü Yahudileştirilmeye çalışıyorlar' Hamas'tan İsrail'in Kudüs kararına sert tepki: 'Kudüs'ü Yahudileştirilmeye çalışıyorlar' Haberi Görüntüle

MHP 7,6

Aktaş MHP'nin oyunun bugün itibariyle İYİ Parti'nin oyundan fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

20-21 Haziran özel sektör çalışanlarına tatil mi? Bankalar, PTT, kargolar 20 ve 21 Haziran'da açık mı, kapalı mı? 20-21 Haziran özel sektör çalışanlarına tatil mi? Bankalar, PTT, kargolar... Haberi Görüntüle

8 AY ÖNCE...

Aktaş, "Şimdi bizim 8-10 aydır takip ettiğimiz bir süreç var. Onunla bu tabloyu açıklarsak sağlıklı olur. pandemi sonrası ekonomini kötüye gittiği dönemde AK Parti gerilere gelmişti. Yani kendi oy oranı açısından… CHP 26.5'i devirip 27'ye gelmişti. HDP hiç değişmedi. 10.8'lik bir oy oranı var. İYİ Parti'nin oy oranı ise o dönemde 13.5'lerdeydi. Bunlar 8 ay öncecisi için geçerlidir." dedi.

Bugün seçim olsa milletvekili seçimleri yapılacak olsa hangi partiye oy verirsiniz?

MART 2023 TÜRKİYE SİYASİ GÜNDEM ARAŞTIRMASI

Diğer: 2.8

Yeniden Refah: 1.4

TİP: 1,9

Memleket Partisi: 4.7

İYİ Parti: 7

MHP: 7.6

HDP: 10.8

CHP: 23.1

AK Parti: 40,7

Müge Anlı'daki olay Türkiye'yi dehşete düşürdü! Üvey kızlarını istismar eden Selahattin Yalnız hakkında flaş karar Müge Anlı'daki olay Türkiye'yi dehşete düşürdü! Üvey kızlarını istismar eden... Haberi Görüntüle

"AK PARTİ EKONOMİNİN HARARETİNİ DÜŞÜRDÜ"

İhsan Aktaş yapılan anket çalışmasıyla ilgili konuşmasına şöyle devam ettti;, "Şimdi pandemi bitti ekonominin hararetini AK Parti düşürdü ve enflasyonu dengeledi. Vatandaşın oy verebileceği ya da sorunu olan 10 tane olan her biri 1 milyon ile 3 milyon insana karşılık gelebilecek meselede adım attı. AK Parti'den konut hamlesi geldi biraz daha iyileşme oldu. İhracat rakamları iyiye gittiği, işsizlik azaldığında, 1.5 milyon öğrencinin borçlarını sildiğinde, 2.5 milyon hacze düşmüş borçlarını sildiği zaman, Togg'un açılışı, EYT'nin açıklaması ile beraber de AK Parti 40 ila 42 arası veya 39-42 arası bir banda geldi. AK Parti'nin oyları 42-43'tü. Önceki seçime bakacak olursak. Yaklaşık 3-4 aydır da durum AK Parti 41-42'dir. CHP ise 21- ve 23 arasında." 

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalsa ve ikinci turda yalnız RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve KEMAL KILIÇDAROĞLU olsa, siz oyunuzu hangisine verirdiniz?

CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYI BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: YÜZDE 52.3

6'LI KOALİSYON ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU: YÜZDE 47.7

.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading