Yandex Metrica

Son seçim anketinde Erdoğan farkı gözler önüne serildi! Kararsızlar bile muhalefete inanmıyor

Son seçim anketinde Erdoğan farkı gözler önüne serildi! Kararsızlar bile muhalefete inanmıyor

ASAL Araştırma Şirketi'nin yaptığı son ankete göre, Türkiye'nin en büyük sorunu olarak hayat pahalılığı ve ekonomi gösterilirken, 'Sorunu hangi lider çözer?' sorusuna ise ' yüzde 26.5 oranında 'Erdoğan' yanıtı geldi.

Gündem

23.01.2024, 19:01

ASAL Araştırma Şirketi 15-18 Mart tarihlerinde 28 ilde bin 580 kişiyle anket yaptı. Ankette katılımcılara, 'Türkiye'nin en büyük sorunu nedir?" sorusu yöneltildiği ve yüzde 72.1'inin hayat pahalılığı ve ekonomik sorunlardan yakındığı, yüzde 9.5'inin "İşsizlik", yüzde 5.3'ünün "Eğitim", yüzde 4.5'inin "Adalet", yüzde 3.1'inin "Kovid-19" yanıtı verdiği kaydedildi.

MSB açıkladı: Çok sayıda terörist öldürüldü MSB açıkladı: Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

ANKETTE ERDOĞAN FARKI

Aynı ankette, "Bu sorunu hangi lider çözer?" sorusu da yöneltildi. Anketten, yüzde 26.5'i, "Sorunu hangi lider çözer?" sorusuna "Recep Tayyip Erdoğan" yanıtını veriyor. Erdoğan’ı yüzde 25.4 ile "fikrim yok ve hiçbiri" diyenler takip ediyor.

Ahmet Uğurlu öldü mü, kaç yaşında vefat etti? Ahmet Uğurlu öldü mü, kaç yaşında vefat etti? Haberi Görüntüle

'SORUNU HANGİ LİDER ÇÖZER?'

Recep Tayyip Erdoğan: %26,5

Hiçbiri/Fikrim yok: %25,4

Kemal Kılıçdaroğlu: %19.2

Meral Akşener: %7.5

Selahattin Demirtaş: %5.6

Mansur Yavaş: %3.8

Ekrem İmamoğlu: %3.2

Devlet Bahçeli: %2.9

Ali Babacan: %2.7

Ahmet Davutoğlu: %1.2

Diğer: %2.0

Kurban bayramında noter, bankalar ve AVM'ler açık mı? Kurban bayramında kargo firmaları açık olacak mı? Kurban bayramında noter, bankalar ve AVM'ler açık mı? Kurban bayramında... Haberi Görüntüle

AK PARTİ'NİN OY ORANI YÜKSELİYOR

Asal Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adem Belede, Şubat ayında yaptıkları araştırmada AK Parti’nin oy oranının yüzde 32,9 çıktığını, Mart ayı araştırmalarında ise bu oranın yüzde 34,5’e yükseldiğini belirterek, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürecinde Türkiye’nin sergilediği tutumun, pozisyonunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetin söylemlerinin/etkinliğinin bu yükselişin nedeni olduğunu ifade etti.

Ehliyette yeni düzenleme yürürlüğe girdi: Yaş sınırında değişiklik! 2 yılda bir yenilemek gerekiyor Ehliyette yeni düzenleme yürürlüğe girdi: Yaş sınırında değişiklik! 2 yılda... Haberi Görüntüle

KARARSIZLARIN  BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU MUHALEFETE İNANMIYOR

Belede, 2023 seçimlerinin kaderini kararsız seçmenlerin belirleyeceğini belirterek, “Mart 2022 araştırmamızda yüzde 18,5 oranında bir kararsız seçmen var. Bu kararsızların yüzde 8,5 civarını oy vermeyen/sandığa gitmeyenler oluşturuyor. Kararsızların yaş grupları dağılımına bakıldığında yüzde 10’u 18-34 yaş aralığında, eğitim düzeyine bakıldığında yüzde 7,6’sı lisans ve üzeri öğrenim görenler. Kararsızların 24 Haziran 2018 milletvekili seçimindeki oy tercihlerine bakıldığında yüzde 6,4 oranında bir AK Parti seçmeni var. Kararsız seçmenlerin büyük çoğunluğu muhalefetin ekonomik sorunları çözeceğine, ülkeyi iyi yöneteceğine de inanmıyor”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading