Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: YSK Başkanı Ahmet Yener: Erdoğan'ın adaylığına ilişkin itiraz reddedildi

Son dakika: YSK Başkanı Ahmet Yener: Erdoğan'ın adaylığına ilişkin itiraz reddedildi

Son dakika haberleri... Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs 2023'te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin son durumu aktardı. Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin itirazların reddedildiğini bildirdi.

Gündem

23.01.2024, 20:39

Son dakika haberleri... Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs 2023'te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin son durumu aktardı. Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına ilişkin itirazların reddedildiğini bildirdi.

YSK Başkanı Yener'in açıklamaları şu şekilde;

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Salih Tanrıkulu kimdir, kaç yaşında? Daha önce hangi görevlerde bulundu? Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Salih Tanrıkulu kimdir, kaç yaşında? Daha... Haberi Görüntüle

'ÜÇ  ADAYIN ADAYLIKLARINA İTİRAZLAR REDDDEDİLMİŞTİR'

Kurulumuza alfabetik sıraya göre Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Sayın İnce’nin ve Sayın Erdoğan’ın geçici aday listesindeki ilanlarına itirazda bulunulmuş ve aday olamayacakları yönünde itirazlarda bulunulmuştur. Yapılan değerlendirme sonucunda TC Anayasası’nın ilgili maddeleri ve 6271 sayılı CB Seçim Kanunu’nun 3, 6, 8 ve 8-a maddeleri birlikte değerlendirilmiş ve değerlendirme sonucunda oy birliği ile her üç adayın adaylıklarına itirazlar reddedilmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan'ın kesin aday listesinde bulunduklarına karar verilmiş olup ilan edilmek üzere Resmi Gazete'ye yönlendirilmiştir.

Yahudi asıllı Türk iş adamı Kasadolu: İsrail ordusuna katılanlar vatandaşlıktan atılsın Yahudi asıllı Türk iş adamı Kasadolu: İsrail ordusuna katılanlar vatandaşlıktan... Haberi Görüntüle

MİLLET PARTİSİ'NİN İTTİFAK TALEBİ

Yener tarafından yapılan açıklamada; "Öncelikle Millet İttifakı’nın kendi partilerinin adını kullandığı ve Millet Partisi tarafından Millet isminin kullanılmaması yönünde yaptığı başvurusunun reddine oy çokluğu ile karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading