SON DAKİKA
Son dakika... Yolsuzluk iddialarını ortaya atmıştı! Ümit Dikbayır, İyi Parti'den ihraç edildi!

Son dakika... Yolsuzluk iddialarını ortaya atmıştı! Ümit Dikbayır, İyi Parti'den ihraç edildi!

Son dakika... İyi Parti'de yolsuzluk iddialarını ortaya atan Ümit Dikbayır, partiden ihraç edildi. Konuya ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.

Gündem

23.01.2024, 21:48

Son dakika...Mayıs ayında seçimlerden hezimetle ayrılan ve son zamanlarda peş peşe gelen istifa haberlerinden sonra İYİ Parti yolsuzluk iddialarıyla siyasetin gündemine oturmuştu. İYİ Parti'deki kayıp para skandalında adı geçen ve Meral Akşener'in hesaplarını incelettiği iddia edilen eski mali işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır partiden ihraç edildi. 

Zeydan Karalar vuruldu mu, silahlı saldırıya mı uğradı? Zeydan Karalar... Haberi Görüntüle

NE DEMİŞTİ? 

Erzincan'da okullar tatil oldu mu 14 Şubat Çarşamba? Erzincan'da yarın... Haberi Görüntüle

"AKŞENER'İN OĞLU POŞETLE PARA DAĞITTI"

Meral Akşener'in oğlunun seçimin ardından partililere elden para dağıttığını belirten Ümit Dikbayır, "Seçim bitti, Fatih Akşener bana “kampanya ekibine para vermem lazım” dedi. Ben de “biz bütün çalışanlara birer maaş verelim, genel başkandan bunun onayını alırım, onlar daha fazla çalıştı, onlara iki maaş veririz, paramız var” dedim. Elden para vermenin doğru olmayacağını söyledim. Ben elden para verme yöntemini uygulamadım. Benden sonra elinde 7-8 tane İYİ Parti poşetiyle her birinin içinde 200 bin TL var, kendi ekibine para dağıtmış. Ben bunu anlamış değilim" ifadelerini kullandı.

8 yıldır kaçıyordu: FETÖ'cü eski emniyet müdürü Ankara'da yakalandı Haberi Görüntüle

"AKŞENER'E ASLA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Canlı yayında Akşener'i topa tutan Dikbayır, ''Akşener'in masadan kalkma sürecinde yanında değildim. Bunlar sırdır, mezara gidecek şeylerdir. Söylediklerim yalansa Akşener mahkemeye versin. Bu süreçte Akşener'in eşiyle muhatap olmadım. Akşener'e çok kırgınım, asla hakkımı helal etmiyorum. Benim çoluğumu çocuğumu medyanın önüne attı. Beni istemiyorsa çağırıp söyleyebilirdi. Bu kadar alavereye gerek yoktu. Benim eşim her gün ağılıyor. Gücümün yettiği yere kadar mücadele edeceğim." dedi.

DGS başvuruları başladı mı, ne zaman 2024? DGS başvuruları hangi... Haberi Görüntüle

İHRAÇ EDİLMEMEK İÇİN SAVCILIĞA BAŞVURMUŞTU

Partiden ihracı istenen Dikbayır, "Genel Başkan, gerçeği ortaya çıkarmazsa, iddiaların araştırılması için savcılığa başvuracağım. Hakkımdaki iddiaların birisi bile kanıtlanırsa milletvekilliğinden istifa edeceğim. Meclis Başkanlık Divanı'na başvuracağım. Önce İYİ Parti TBMM Disiplin Kurulu Başkanlığı'na yazılı olarak başvurup hakkımdaki bugüne kadar atılan iddiaların ve gündeme gelebilecek her konunun araştırılmasını istedim. Ben hakkımı sonuna kadar savunacağım. Bu kadar kolay dedikodu yapılır mı?" deyip savcılığa başvurmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading